ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گذاری در شبکه های مجازی حمله به دولت با فیش های حقوقی

سیاست ها و عملکرد دولت همچون گذشته هدف هجمه های گوناگون منتقدان و مخالفان قرار دارد. در کنار انتقادهای همیشگی از سیاست های دولت و دستاوردهایی چون «برجام»، طی هفته گذشته موضوع هایی چون انتشار فیش حقوقی برخی مدیران بیمه مرکزی و ادعاهای معطوف به تلاش دولت برای مداخله در انتخابات و امور مجلس، در کانال های تلگرامی و صفحه های مجازی وابسته به منتقدان دولت خودنمایی کرد.

*** تاختن بر دولت با دست افزار فیش های حقوقی
انتشار فیش های حقوقی برخی از مدیران بیمه مرکزی، طی هفته گذشته حاشیه های فراوانی در شبکه های اجتماعی به همراه داشت تا آنجا که رییس بیمه مرکزی استعفا را بر ادامه کار برگزید. شماری از کانال های خبری این استعفا و شفافیت ایجاد شده در انتشار حقوق های دریافتی مدیران را نقطه قوت دولت دانستند اما گروهی دیگر دولت را به بی عدالتی متهم کردند.
یکی از صفحه های اینستاگرام با انتشار تصویر فیش های حقوقی مدیران بیمه مرکزی به نقل از یک نماینده مجلس نوشت: من از این دولت انتظار اجرای عدالت را ندارم. دولتی که مبنا و خاستگاه رای اش نیاوران، فرمانیه و زعفرانیه است، نمی‌تواند به جنوب شهر فکر کند.
این کانال به نقل از یک نماینده مجلس نوشت: پرداخت حقوق‌ های نجومی به مدیران دولتی به هیچ وجه توجیه ‌پذیر نیست و دیوان محاسبات به مسئولیت خودش عمل نکرده است. دولت هر چه سریع‌تر با مسببان برخورد کند.
پس از انتشار فیش های حقوقی یادشده، دولت به صورت ویژه این مساله را پیگیری کرد. کانال خبری «پول نیوز» در این باره نوشت: مدیران بیمه مرکزی 200 میلیون تومان دریافتی خود را به دولت بازگرداندند. اطلاعات حاصله از وزارت اقتصاد و شرکت بیمه مرکزی حکایت از آن دارد که کمیته ویژه بازرسی وزارت امور اقتصادی و دارایی براساس دستور موکد علی طیب ‌نیا (وزیر امور اقتصاد و دارایی) در شرکت بیمه مرکزی مستقر و در حال بررسی حقوق‌ و مزایای پرداختی به مدیران ارشد این شرکت هستند. براساس این اطلاعات، رییس کل بیمه مرکزی در اقدامی فوری دستور عودت دریافتی ویژه اسفندماه هیئت عامل که مورد مناقشه می‌ باشد، تا تعیین تکلیف موضوع را صادر کرده است. همچنین شنیده شده اعضای هیئت عامل حدود 200 میلیون تومان که دریافتی ویژه اسفندماه بوده، را به حساب دولت برگردانده ‌اند.

***حمله به دولت با ادعای مداخله در انتخابات و امور مجلس
پرونده انتخابات مجلس دهم پس از چند هفته از اعلان رسمی نتایج هنوز برای شماری از جریان های سیاسی باز است. آنان همچنان دولت را به دخالت در فرآیند انتخابات و اثرگذاری بر امور خانه ملت از جمله تعیین رییس مجلس متهم می کنند.
در یکی از کانال های خبری در مورد ادعای یکی از چهره های بازمانده مجلس دهم آمده است: در روزهای گذشته از دخالت دولتی ‌ها در انتخابات مطلبی گفته بودم که برخی‌ها با داستان ‌سرایی، خاطراتی را نقل کردند و راست و دروغ را برهم بافتند. نگفته بودم در انتخابات تقلب شده است بلکه گفته بودم برخی مسئولان دولتی در روند انتخابات دخالت کرده و امکاناتی را در اختیار یک نامزد خاص قرار می ‌دهند. شواهد و نمونه‌هایی نیز دارم که تقدیم وزیر کشور خواهم کرد.
کانال خبری دیگری هم عنوان کرد: حسن روحانی برای جبران کنار کشیدن «محمدرضا عارف» در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 از او برای ریاست مجلس حمایت خواهد کرد.
در پاسخ به چنین ادعاهایی، کانال خبری «عصر ایران» به نقل از «محمود واعظی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به اتهام دخالت دولت در ترکیب مجلس نوشت: دولت و شخص آقای رییس‌جمهور خود را بدهکار به مردم می‌دانند و شبانه روزی برای مردم کار می‌کنند. آقای روحانی تا الان به هیچ وجه اهل معامله و زد و بند نبوده و در‌ آینده نیز نخواهند بود. دولت در انتخاب رییس مجلس دخالت نمی‌ کند.

***ادامه انتقادها از برنامه های پسابرجامی دولت
عملکرد دولت در فضای پسابرجام در زمینه های گوناگون مورد انتقاد مداوم مخالفان دولت است. یکی از نمایندگان تهران در مجلس نهم وابسته به «جبهه پایداری» در کانال تلگرامی خود درباره برنامه های دولت نوشت: سه سال از عمر دولت گذشته، دست های آقای روحانی خالی است. او همه تخم مرغ های خود را در سبد مذاکره با آمریکا و برجام قرار داده و الان در بن بست اعتماد به غرب و آمریکا گرفتار است.
همچنین، در کانال خبری دیگری به نقل از یک منتقد دولت می خوانیم: وعده 100 روزه رییس جمهور محقق نشد، با «برجام برجام گفتن» مشکلات مردم حل نمی‌شود و با ادامه همین وضع دولت یازدهم دیگر اقبال مردمی ندارد.
طی 2 ماه گذشته هدفمندی یارانه ها یکی از مهم ترین موارد اختلاف میان دولت و مجلس بود. در همین زمینه یک کانال خبری، مدعی تخلف 30 هزار میلیارد تومانی دولت روحانی در هدفمندی یارانه ‌ها شد و به نقل از مدیر عامل پیشین سازمان هدفمندی یارانه‌ ها نوشت: اسنادی دارم که نشان می ‌دهد از اجرای قانون هدفمندی حداقل سود 70 هزار میلیارد تومانی، نصیب دولت تدبیر شده است. این دولت تاکنون هیچ برنامه اقتصادی برای کشور اجرا نکرده و روحانی بدون این که زحمتی برای هدفمندی یارانه‌ها بکشد سر سفره این قانون نشسته است.
برپایه ادعای یک کانال تلگرامی دیگر، به رغم ادعای کمبود منابع، دولت تدبیر در سال گذشته 200 هزار میلیارد تومان خرج کرد که این رقم نسبت به سه سال پیش، 2 برابر شده است! دولت روحانی با برداشت 6 هزار میلیارد تومان از منابع بانک مرکزی و تسویه نکردن آن، کشور را در معرض افزایش پایه پولی و نقدینگی قرار داد.
یک صفحه اینستاگرام منتقد دولت هم با انتشار تصاویری از مسکن مهر به نقل از مدیرعامل پیشین عمران شهر جدید پرند نوشت: اتمام مسکن مهر تا پایان 95 هم بعید است. پیشرفت فیزیکی مسکن مهر پرند در سه سال فقط 9 درصد بود و 130 صنعت وابسته به ساختمان در دولت روحانی تعطیل شده است.
حمله به دستاوردهای برجام سبب ساز برانگیختگی برخی واکنش ها شد. کانال خبری «ایسنا» به نقل از «محمدباقرنوبخت» سخنگوی دولت، نوشت: حضور 8 رییس جمهور، 5 نخست‌ وزیر، 3 رییس مجلس و 28 وزیرخارجه در ایران، از آثار برجام است. پس از امضای برجام بیش از 3 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی مستقیم را عملی ساخته‌ایم.
** گروه پژوهش و تحلیل خبری
پژوهشم**ل.و**9283** 9279

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده