ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حضور سازمان نظام پزشکی در نمایشگاه بین المللی ایران هلث

 دیاکو عباسی مشاور گردشگری سلامت سازمان نظام پزشکی درگفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به این که سازمان نظام پزشکی عضو شورای راهبری گردشگری سلامت کشور است ؛ اظهار داشت : این شورا متشکل از وزارت امور خارجه ؛وزارت بهداشت ؛ سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ؛ سازمان نظام پزشکی و اتاق بازرگانی ایران بوده که وظیفه آن سیاستگذاری در حوزه گردشگری سلامت کشور است.
 وی با بیان این که سازمان نظام پزشکی بر اساس مصوبه اعضای شورای راهبری با مشارکت اتاق بازرگانی به عنوان نماینده بخش خصوصی وظیفه سرمایه گذاری و توسعه زیرساختهای گردشگری سلامت را برعهده دارد افزود : پیرو این وظیفه یکی از برنامه های سازمان نظام پزشکی شرکت در نمایشگاهها و همایش های بین المللی مرتبط با گردشگری سلامت با هدف بستر سازی برای مشارکت بخش خصوصی در زمینه گردشگری سلامت است.
وی ضمن اشاره به این که جذب بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در حوزه گردشگری سلامت از دیگر وظایف محوله به سازمان نظام پزشکی است ، ادامه داد : اخیرا پیرو مصوبه این شورا با محوریت سازمان نظام پزشکی ؛ انجمن یا سندیکایی تحت عنوان انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت ایران تشکیل شده که هدف آن تفویض برخی از اختیارات این شورا به بخش خصوصی و کاهش تصدی گری دولت در حوزه گردشگری سلامت است.
به گفته عباسی تفویض اختیار بیشتر به بخش خصوصی برای پیشبرد سیاستهای شورای راهبری گردشگری سلامت کشور است که دبیرخانه انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت نیز در معاونت نظارت و برنامه ریزی سازمان نظام پزشکی قرار دارد.
 تشکیل کلاب بیمارستانی برای ارائه خدمات گردشگری سلامت
دبیر انجمن بین المللی خدمات سلامت به تشکیل کلاب بیمارستانی با همکاری و مشارکت انجمن توسعه خدمات گردشگری سلامت و انجمن بین المللی خدمات سلامت اشاره کرد و گفت : این کلاب شامل 14 بیمارستان خصوصی از سراسر کشور است که خدمات گردشگری سلامت بین المللی را به بیماران ارائه می دهند .
وی در خصوص اهداف تشکیل این کلاب بیان داشت : هدف از تشکیل این کلاب با رویکرد مشارکتی و همکاری بین بیمارستانی بدنبال هم افزایی و استفاده از ظرفیت های درمانی بخش خصوصی کل کشور برای ارتقاء برند گردشگری سلامت ایران در سطح بین الملل است.
انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده