مسابقات مناطره دانشجویی چهارمحال و بختیاری آغاز شد

مرحله استانی این مسابقات در دانشگاه شهرکرد، علوم پزشکی شهرکرد، دانشگاه پیام نور مرکز شهرکرد و آموزشکده فنی دختران شهرکرد آغاز شد.
رئیس جهاد دانشگاهی واحد چهارمحال و بختیاری گفت:مناظره دانشجویی یک تمرین دانشی و مهارتی برای گسترش فرهنگ گفت‌وگو، مفاهمه و هم‌افزایی واقعی است.
وحید خلیلی اردلی، در آیین آغاز به کار این مناظره ها افزود: این مسابقات فرهنگ گفت و گوی سالم را از نهاد دانشگاه به جامعه انتقال می‌دهد که مورد استقبال دانشجویان نیز قرار گرفته است.
وی گفت: پارسال هشت تیم در مرحله استانی این مسابقات شرکت کردند ولی امسال بیش از 28 تیم دانشجویی حضور دارند.
وی، با تأکید بر پاسبانی از فرهنگ گفتمان‌سازی، هم‌تحملی، مفاهمه و گفت‌وگو، افزود: مناظرات دانشجویی یک تمرین دانشی و مهارتی برای گسترش فرهنگ گفت و گو، مفاهمه و هم‌افزایی واقعی است.
خلیلی گفت:در معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان، مراکز فرهنگی متعدد از جمله مرکز امام، انقلاب اسلامی، ولایت فقیه، مرکز فعالیت‌های قرآنی، خبرگزاری ایسنا، خبرگزاری ایکنا و کانون‌های فرهنگی دانشجویی فعالیت دارند.
وی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین دستاوردهای معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی استان در سال گذشته افتتاح انتشارات جهاد دانشگاهی استان بود و همچنین مرکز افکارسنجی چهارمحال و بختیاری که عنوان برترین شعبه در کشور را تصاحب کرد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان افزود: مسابقات مناظره‌ دانشجویی مدلی از کرسی‌های آزاداندیشی است که تنها در سه بخش با هم تفاوت دارند که این مناظرات دانشجویی موضوع‌ محور است ، ولی کرسی‌ها موضوع‌ آزاد دارند.
به گفته وی، مناظرات دانشجویی مسابقه‌ای است ولی کرسی‌ها تک جلسه‌ای است و همچنین مناظره‌ها تمرین عملی آزاداندیشی در ساختار گفت و گوها است.
وی تاکید کرد:جهاد دانشگاهی با انتخاب داوران از تمامی دانشگاه‌های استان تلاش در برگزاری مسابقه‌ای سالم دارد و امید است این مسابقات بتواند در مسیر بصیرت‌افزایی حرکت کند و بتواند فرهنگ گفتگوی سالم را از نهاد دانشگاه به جامعه انتقال دهد تا بتوان به وسیله استدلال و پایه‌های علمی و دانشی نظر خود را به مخاطب انتقال داد.
به گزارش ایرنا،چهارمحال و بختیاری بیش از 56هزار دانشجو در رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی دارد.
2097

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مسابقات مناطره دانشجویی چهارمحال و بختیاری آغاز شد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X