ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اوباما خطاب به ترامپ: نادانی فضیلت نیست!

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با انتقاد از ایدۀ دونالد ترامپ برای ایجاد دیوار حائل میان آمریکا و مکزیک، خطاب به وی گفت: جهل و نادانی، فضیلت نیست.  العالم: اوباما بی آن که نامی از دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ببرد، تاکید کرد: دیوارسازی، بی فایده است.

اوباما، در مراسم فارغ التحصیلی دانشگاه روتگیرز نزدیک نیویورک، از فارغ التحصیلان دانشگاه خواست برای گذشته طلایی آمریکا افسوس نخورند، زیرا گذشتۀ آمریکا چندان هم طلایی نبوده است و این کشور در گذشته، از آفت های زیادی همچون نژادپرستی، فقر و نابرابری میان زن و مرد، رنج می بُرد.

رئیس جمهور آمریکا افزود: جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر متصل است و دیوار سازی، فایده ای در بر ندارد.

ترامپ پیش از این وعده کرده بود که در صورت ورود به کاخ سفید، با هزینه مکزیکی ها دیواری در مرز آمریکا و مکزیک بسازد و از ورود مهاجران غیرقانونی از مکزیک به آمریکا جلوگیری کند. ترامپ همچنین با انتقاد از پناهندگان مکزیکی در آمریکا، آن ها را قاچاقچی مواد مخدر شمرد.

اوباما در ادامۀ انتقادات خود به طرحِ ترامپ گفت: هیچ دیواری نمی تواند جلوی انتشار بیماری زیکا یا ابولا را بگیرد یا با مشکلات رقابت ناشی از جهانی سازی مقابله کند.

وی افزود: ساخت دیوار باعث تقویت اقتصاد یا امنیت ما نمی شود. منزوی کردن مسلمانان یا تحقیر آنان، با ارزش های ما در تعارض است. این رفتارها خیانت به مبانی آمریکا است. این موضوع با این واقعیت در تعارض است که تحقق آرزوها و اختراعات ما همیشه مدیون جذب بهترین های جهان است.

رئیس جمهور آمریکا که در این مراسم، لباس فارغ التحصیلان دانشگاه را به تن داشت، بدون اشارۀ مستقیم به ترامپ گفت: جهل، همچنان که در زندگی فضیلت نیست، در سیاست نیز فضیلت نیست. این که کسی نداند درباره چه چیزی صحبت می کند، به هیچ وجه جالب نیست. این موضوع ربطی به صداقت و صراحت یا دفاع از شفافیت سیاسی ندارد، بلکه خیلی ساده، مساله این است که شخصِ مزبور، نمی داند دربارۀ چه چیزی صحبت می کند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده