ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دانشگاه پیام نور پیشگام در اقدام و عمل است

به گزارش خبرنگار مهر، محمد علی کریمی بعداز ظهر امروز دوشنبه در حاشیه رونمایی از اولین ابر درخت مصنوعی هوشمند کشور در دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی مرکز تبریز، حمایت از دانشجویان نخبه و پشتیبانی از ابداعات جدید را یکی از سیاست های اصلی دانشگاه پیام نور عنوان کرد و افزود: امروز دانشگاه پیام نور مفتخر است که در راستای  عمل به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق اهداف عالی سیاست اقتصاد مقاومتی از مرز شعار و همایش فراتر رفته و دستاورد هایش را در مرحله ی اقدام و عمل متجلی ساخته است.

کریمی توجه به فاکتور "زمان " در تکمیل و عملیاتی سازی اختراعات را موجب ارتقاء جایگاه علمی کشور ارزیابی کرد و افزود: دانشگاه پیام نور با اختصاص بودجه جداگانه و نیز تدارک تیم های مشاوره متشکل از اساتید مجرب داخل و خارج دانشگاهی از مخترعان تا مرحله ی تجاری سازی ایده ها حمایت خواهد کرد.

این عضو ارشد کمیسیون انرژی شورای عالی تحقیقات و فناوری کشور در بخش دیگری از سخنان خود به کنفرانس تغییر اقلیم ۲۰۱۵ سازمان ملل متحد در پاریس اشاره کرد و اظهار داشت: کشور ما بعنوان یکی از امضا کنندگان این طرح متعهد به کاهش آلودگی ها شده و اسناد بالادستی و سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری نیز با چنین رویکرد آینده نگرانه ای تدوین و در حال اجراست.

کریمی حمایت از توسعه و پیشبرد طرح های پاک و تجاری سازی و کمک به درآمد زایی آن را یکی از اولویت های اصلی این شورا برشمرد و خاطر نشان کرد: هرقدمی که برای کاهش آلودگی ها برداشته میشود کمکی است شایان برای حفظ و صیانت کره ی خاکی و تکریم ارزش های انسانی.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه پیام نو در پایان بار دیگر بر جلب حمایت سازمان های ذیربط داخلی و خارجی برای عملیاتی نمودن طرح های پاک پس از تکمیل و بلوغ تا مرحله تجاری سازی علمی آنها از جانب مدیریت عالیه دانشگاه تاکید کرد.

در پایان این مراسم پیمان محمودزاده و امیر عباس مفید مخترعان دانشجوی ابر درخت مصنوعی هوشمند و نیز اساتید نمونه دانشگاه پیام نور استان با اهدای تندیس و لوح تقدیر مورد تجلیل قرار گرفتند.

شایان ذکر است بعد از اتمام این همایش بخش نمایشگاهی مرحله ی استانی جشنواره رویش ونشریات دانشجوی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی با حضور دکتر محمد علی کریمی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه پیام نور و دکتر واحدی رئیس دانشگاه پیام نور استان آذربایجان شرقی افتتاح شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده