ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آزاد سازی 50 هکتار از اراضی کشاورزی ساوجبلاغ

به گزارش ایرنا، ابوالقاسم پالیزگیر روز دوشنبه در نشست ستاد مقابله با ساخت وسازهای غیر مجار ساوجبلاغ اظهارداشت: روز گذشته با حکم قضایی 60 مورد دیوارکشی در اراضی پلاک 81 اصلی سعید آباد به طول 10 هزارو500 متر، 20 بنای غیر مجاز با زیربنای 2 هزارو 200 مترمربع ، تعداد 50 مورد محوطه سازی به مساحت 12 هزارو 500 متر،25 استخر تفریحی به مساحت 2 هزارو600 متر مربع تخریب شد.
وی گفت: این بناها درسطح 50 هکتار از اراضی کشاورزی منطقه احداث شده بود.
وی در خصوص پیگیری مصوبات قبلی ساخت و سازهای غیر مجاز در سطح شهرستان اظهار داشت: باید با نظارت دقیق و برخورد قانونی از روند ساخت و ساز غیر مجاز در حاشیه رودخانه های شهرستان و روستاهاجلوگیری کرد.
پالیزگیر با تاکید بر تشکیل اکیپ هایی برای مقابله با ساخت وسازهای غیرمجاز گفت: هرکجا نظارت و کنترل صورت نگیرد اشخاص سود جو و قانون گریز به حقوق مردم و دولت تعرض کرده و مسئولین ذیربط باید با تشکیل اکیپ هایی گشت زنی مستمر، جهت برخورد جدی تر با ساخت وسازها غیر مجاز و کنترل این معضل اقدام کنند.
وی تصریح کرد: مسئولان با اجرای صریح و صحیح قانون مانع از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز و تغییر کاربری شده و در این خصوص با متخلفین برخورد قانونی صورت گیرد.
فرماندارساوجبلاغ در ارتباط با طرح آمایش سرزمین خاطرنشان کرد:‌ با وجود تلاش‌های زیادی که در سال‌های اخیر در این زمینه انجام شده ، متاسفانه تاکنون توفیق چندانی در ارتباط با طرح آمایش سرزمین حاصل نشده ، بنابراین دستگاه‌های متولی باید اهتمام بیشتری داشته باشند.
در این نشست مصوبات ستاد ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان و گزارش دستگاه های شهرستان از اقداماتشان در مورد اجرای این مصوبات و موارد پیشنهادی ادارات شهرستان در مورد پیشگیری از ساخت و ساز های غیر مجاز در شهرستان ساوجبلاغ مورد بررسی قرار گرفت.
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان ساوجبلاغ نیز با اعلام اینکه بخشداری ها ودهیاریها چراغ سبز ساخت وساز غیر مجاز هستند گفت: دهیاری ها خط اول ساخت وساز غیر مجاز در روستاها هستند و اگر بخشداری ها براین موضوع اهتمام بورزند و دهیاران را تهدید به خلع نمایند قطعا توجه بیشتری به این موضوع خواهد شد.
حسن جهانشاهلو در زمینه صدور ثبتی اشتباهی برای یک هزارهکتاراراضی این روستا اظهار داشت: ثبت سند ابطال و سند جدید با لحاظ قرار دادن اراضی ملی برای این روستا صادر شد.
شست ستاد ساماندهی ، پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز شهرستان ساوجبلاغ روز دوشنبه با حضور فرماندار ، دادستان عمومی و انقلاب و جمعی از مسئولین شهرستان ساوجبلاغ تشکیل شد و در آن مصوباتی تصویب شد.
6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده