ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دو هزار هکتاراز اراضی کشاورزی استان تهران با روش گلخانه ای کشت می شود

به گزارش ایرنا عباسعلی عامری روز دوشنبه در جلسه توسعه کشت گلخانه ای در فرمانداری ورامین با اشاره به مزایای کشت گلخانه ای افزود: مهمترین این مزیت ها مدیریت مصرف آب، مدیریت دفع آفات و امراض گیاهی، افزایش تولید و ایجاد فرصت های شغلی است.
وی یکی از مهمترین برنامه های وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جهاد کشاورزی استان تهران را توسعه کشت گلخانه ای در مناطق مختلف استان تهران عنوان و بیان کرد: با فرهنگ جهادی که در میان فعالان حوزه کشاورزی وجود دارد می توان به نتایج قابل قبولی در این حوزه دست یافت.
وی تصریح کرد: هم اکنون بیش از دو هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تهران زیر کشت گلخانه ای قرار دارد که شهرستان پیشوا با بیش از یک هزار هکتار رتبه نخست و شهرستان های ورامین و پاکدشت رتبه های بعدی را در استان به خود اختصاص داده اند.
عامری بیان کرد: تا پایان سال جاری سطح کشت گلخانه ای در استان تهران به دو هزار و 660 هکتار افزایش خواهد یافت.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه استفاده از تسهیلات کشت گلخانه ای به استعلامات قانونی نیاز دارد، عنوان کرد:
برای کوتاه تر شدن فرآیند دریافت مجوز این نوع کشت تلاش می کنیم.
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران تاکید کرد: بمنظور اطلاع رسانی کشاورزان از مزیت های کشت گلخانه ای، پایگاه های ترویجی در مناطق روستایی مورد هدف تشکیل می شود.
وی گفت: به منظور همراهی با کشاورزان و متقاضیان احداث گلخانه، نرخ سود تسهیلات احداث گلخانه از 18 درصد به 16 درصد کاهش یافت که البته این نرخ سود مربوط به کشت گلخانه ای تلفیقی خیار و قارچ است.
وی ابراز امیدواری کرد: با تعامل دستگاه ها و نهادهای مرتبط با احداث گلخانه، اهداف طراحی شده در سازمان جهاد کشاورزی در توسعه گلخانه های استان تهران محقق شود.
تهرام/7254//7244

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X