ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تداوم بازداشت فلسطینیان در کرانه باختری و آواره شدن 90 فلسطینی در قدس

اسرائیلی نظامیان رژیم صهیونیستی در ادامه بازداشت‌های گسترده فلسطینیان، ۱۷ فلسطینی را در مناطق مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه های خبری فلسطین، نیروهای اشغالگر اسرائیل شب گذشته 17 فلسطینی را در نقاط مختلف کرانه باختری بازداشت کردند.

رادیو رژیم صهیونیستی با اعلام این خبر مدعی شد که نظامیان این رژیم در جریان یورش به جنین دو بمب دست ساز را پیدا کرده اند.

رژیم صهیونیستی تقریبا هر روز تعدادی از فلسطینیان را به بهانه تحت تعقیب بودن به دلیل دست داشتن در عملیات های ضد اسرائیلی بازداشت می کند.

آواره شدن 90 فلسطینی در شرق قدس اشغالی

نیروهای اشغالگر اسرائیل یا یورش به محل زندگی بادیه نشینان فلسطینی در منطقه «جبل البابا» واقع در العیزریه در شرق قدس اشغالی، چادرهای محل سکونت آنها را به بهانه غیر قانونی بودن برچیدند.

در همین رابطه «عطا الله مزارعه» نماینده جمعیت بادیه نشینان در جبل البابا گفت که نیروهای اشغالگر ساعت 5 صبح به این منطقه یورش آورده و 12 چادر محل زندگی بیش از 90 نفر را که بیشتر آنها کودک بودند، برچیدند.

وی افزود که این عملیات بیش از 5 ساعت طول کشید و شمار زیادی از ساکنان این چادرها آواره شدند.
مزارعه اظهار داشت که این اقدام صهیونیست ها سیلی به جامعه جهانی است زیرا این چادرها را اتحادیه اروپا به فلسطینیان اعطا کرده بود.

حماس: هرگز "اسرائیل" را به رسمیت نخواهیم شناخت

جنبش مقاومت اسلامی حماس بار دیگر تاکید کرد که هرگز اسرائیل را به رسمیت نخواهد شناخت و هرگز از یک وجب خاک سرزمین فلسطین چشم پوشی نخواهد کرد و ملت فلسطین و مقاومت آن همواره در خط مقدم مبارزه برای آزاد سازی سرزمین فلسطین باقی خواهند ماند.

این جنبش با صدور بیانیه ای به مناسبت شصت و هشتمین سالروز فاجعه اشغال فلسطین تاکید کرد که در چنین روزی ملت فلسطین وارد نبرد دفاع از سرزمین و موجودیت و مقدساتش شد و بهای سنگینی را پرداخت کرد و اگر جهانیان رفتار عادلانه ای داشتند، هرگز ملت فلسطین چنین تاوانی را نمی داد.

در این بیانیه آمده است:« ملت ما در پرتو بینش و آگاهی عمیق خود به ابعاد توطئه پی برد و توانست حق را از باطل و رهبران مومن را از رهبران پوشالی تشخیص دهد، این ملت به حمایت از اصول و آرمان هایش و مقاومت برخاست و به سلاح ارزش ها و باورها مسلح گردید و به روند مبارزه و مقاومت ادامه داد و به سیاست های توسعه طلبانه رژیم صهیونیستی پایان بخشید و هیبت ارتش رژیم اشغالگر قدس را از بین ببرد و نوار غزه را آزاد ساخت و در جریان سه دوره تجاوز ارتش اسرائیل به نوار غزه به مقابله با آن برخاست و در قدس و کرانه باختری دست به قیام زد و این سلحشوری ها به رسوایی رژیم صهیونیستی در برابر ملت های جهان انجامید.»

این جنبش از تمامی نظام های عربی خواست تا دست از سرکوب آوارگان فلسطینی بردارند و به نحوی شایسته با آنان رفتار کنند تا آنان مجبور نشوند بیش از این در به در شوند.

در این بیانیه آمده است که ملت فلسطین ملتی آزاده و آگاه است و به هیچ وجه خیانت و سرکوب را نمی پذیرد و هر کس در اندیشه تحقیر این ملت باشد شکست می خورد، از این رو ما از تمامی چهره های مخلص فتح و گروه های فلسطینی می خواهیم تا یکپارچه علیه همکاری امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین با اسرائیل و بازداشت سیاسی در کرانه باختری قیام کنند و در راستای برقراری آشتی ملی حرکت کنند تا برنامه مقاومت و آزاد سازی سرزمین و ملت فلسطین از چنگال اشغالگران صهیونیست را پیش ببریم.

حماس از تمامی کشورها و ملت های مومن به آزادگی خواست تا در راستای منزوی ساختن رژیم صهیونیستی و اعمال فشار بر سران این رژیم جهت لغو محاصره غزه و پایان بخشیدن به تجاوزاتش علیه مردم این منطقه و همچنین متوقف کردن اعدام های میدانی فلسطینیان در کرانه باختری و قدس اشغالی و سرزمین های اشغالی 1948 تلاش کنند.

به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، در این بیانیه همچنین اشاره شده است :« همگان باید بدانند که اعمال فشار عواقب ناگواری در پی دارد و نباید به صهیونیست ها فرصت داد تا امنیت و آرامش منطقه و جهان را بر هم بزنند و صلح و امنیت جهان را متزلزل کنند.»

در این بیانیه خاطرنشان شده است که نام مسجد مبارک الاقصی و سرزمین قدس در قرآن مجید آمده است و این مکان ها بخش لاینفک باورهای ما به شمار می روند، هتک حرمت این مقدسات موجب تسریع روند سرنگونی صهیونیست های تبهکار می شود،همان طوری که خداوند بلند مرتبه وعده آن را در قرآن داده است.

حماس به تمامی آوارگان فلسطینی در سراسر جهان و به مردم فلسطین در بیت المقدس و کرانه باختری که آغازگران انتفاضه قدس هستند و همچنین به قهرمانان پایدار در نوار غزه سلام و درود نثار کرد، دلاورمردانی که به دشمن صهیونیستی درس فراموش نشدنی دادند.

حماس در این بیانیه خاطرنشان ساخت:« پیروزی بزرگ در انتظار ماست، ما به فلسطینیان ساکن سرزمین های اشغالی 1948 و در راس آنان شیخ اسیر رائد صلاح رهبر جنبش اسلامی در این منطقه و تمامی اسرای قهرمان فلسطینی در زندان های صهیونیستی سلام و درود نثار می کنیم و به آنان اعلام می داریم که آزاد سازی شما در سرلوحه برنامه های برادران مبارز شما قرار دارد.»

تیراندازی صهیونیست ها به سمت کشاورزان فلسطینی در شرق غزه

گزارش های فلسطینی حاکی از آن است که نیروهای رژیم اشغالگر امروز دوشنبه گروهی از کشاورزان فلسطینی در شرق شهر غزه را هدف تیراندازی قرار دادند که البته آسیبی به کسی نرسید.

بر پایه این گزارش، نظامیان صهیونیست مستقر در برج های مراقبت واقع در اطراف پایگاه نظامی ناحل عوز واقع در مرز شرقی غزه، به سمت کشاورزانی که سعی داشتند وارد اراضی خود شوند، تیراندازی کرده و آنها را به ترک منطقه وادار کردند.

اتحادیه عرب خواستار حمایت جامعه جهانی از ملت فلسطین شد

اتحادیه عرب خواستار حمایت جامعه جهانی و در راس آن سازمان ملل از ملت فلسطین و اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی به منظور پایان اشغال فلسطین و توقف هرچه سریع تر شهرک سازی در اراضی فلسطینی شد.

اتحادیه عرب شب گذشته در بیانیه ای به مناسبت 68 امین سالروز اشغال فلسطین تجاوزات و جنایت های رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین را به شدت محکوم و تاکید کرد که ادامه این جنایت ها در نهایت منطقه را به سمت جنگی همه جانبه پیش خواهد برد.

این اتحادیه از جامعه بین الملل و در راس آن سازمان ملل خواست رژیم صهیونیستی را به منظور پایبندی به قوانین و معاهدات بین المللی به ویژه قطعنامه 194 مجمع عمومی سازمان ملل در سال 1948 و مفاد آن پیرامون حق بازگشت آوارگان فلسطینی و پرداخت غرامت به آنان تحت فشار قرار دهد. این اتحادیه همچنین تاکید کرد که جامعه بین الملل در قبال حمایت از ملت فلسطین و پایان فوری اشغال فلسطین مسئول است.

اتحادیه عرب در ادامه اظهار داشت که صلح و سازش تنها در صورت تشکیل کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس شرقی در مرزهای چهارم ژوئن سال 1967 و با استناد به قعطنامه ها و معاهدات بین المللی و طرح صلح عربی محقق خواهد شد و تنها راه دست یابی به یک راه حل عادلانه و فراگیر برای منازعه فلسطینی صهیونیستی نیز همین است در غیر اینصورت فرصت های تحقق صلح روز به روز کم رنگ تر شده و منطقه کم کم به سمت جنگی فراگیر پیش خواهد رفت.

فلسطینیان 15 می را که روز اشغال فلسطین و صدور قطعنامه سازمان ملل در مورد تقسیم فلسطین بین یهودیان و فلسطینیان بود را روز نکبت نامگذاری کرده و در این روز تظاهرات های گسترده ای را در داخل و خارج برگزار کرده و بر حق بازگشت به شهر و دیار اصلی خود تاکید می کنند.

فاجعه اشغال فلسطین منجر به کوچ اجباری 800 هزار فلسطینی از شهر و دیار خود و شهادت بیش از 15 هزار نفر شد. بیشتر آوارگان فلسطینی اکنون در کشورهای همجوار از جمله اردن، مصر، سوریه، لبنان، عراق و کرانه باختری و نوار غزه زندگی می کنند.

گروهک ها و سازمان های تندرو یهودی در سال 1948 و در جریان اشغال فلسطین 531 شهر و روستای فلسطینی با تخریب و با خاک یکسان کردند.

بازداشت یک فلسطینی در قدس به اتهام حمله با سلاح سرد به یک شهرک نشین

نیروهای پلیس رژیم اشغالگر صبح امروز دوشنبه در قدس اشغالی یک فلسطینی را به بهانه حمله با سلاح سرد به سمت یک شهرک نشین در خیابان الانبیاء، بازداشت کردند.

منابع صهیونیست گزارش دادند که نیروهای پلیس رژیم اشغالگر بدون تیراندازی به سمت این جوان، وی را بازداشت کردند و اجرای تحقیقات در این باره ادامه دارد.

کرانه باختری و مرز نوار غزه از اوایل اکتبر سال گذشته شاهد انتفاضه فلسطینیان در اعتراض به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مسجد الاقصی و فلسطینیان است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده