ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

واشنگتن پست: هیلاری کلینتون یک نامزد قوی نیست

واشنگتن پست در ادامه این مطلب می نویسد: حتی طرفداران دمکراتها هم اعتراف می کنند نشانه هایی از ضعف در جبهه مبارزات انتخاباتی 'هیلاری کلینتون' در نامتعارف ترین دوره از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به چشم می خورد.
چهره شخصی رو به زوال 'هیلاری کلینتون' ؛ نبرد او برای آزاد شدن از چالش رقابت با سناتور 'برنی سندرز' و تقلا برای سازگار ساختن خود با روحیه ضد دولتی رای دهندگان آمریکایی که در این دوره از انتخابات پدید آمده است؛ همه از نمونه علائم هشدار دهنده ای برای میدان مبارزه انتخاباتی کلینتون است.
کلینتون که خود را برای رقابت در انتخابات نهایی آماده می کند، در مواجهه با این معضلات تیم انتخاباتی او سخت به تکاپو افتاده است تا موقعیت این نامزد را در این مبارزه مستحکم سازد.
این علائم امکان دارد موفقیت آینده کلینتون را در شکست دادن 'دونالد ترامپ' فرسایش دهد.
سفرهای تبلیغات انتخاباتی او هرگز نتوانسته است اعتماد رای دهندگان و نظر مساعد زنان جوان جامعه آمریکا را جلب نماید. این سفرها غیر جذاب و بی زرق و برق است.
نگرانی هواداران کلینتون از این بابت است که او کاندیدایی است متعارف در انتخاباتی نامتعارف که در آن رای دهندگان به وضوح به جانب نامزدهایی گرایش دارند که یاغی اند، اما در مقابل همه این ضعف ها، تمام نقطه اتکای کلینتون در این رقابت سخت و تنگاتنگ به این است که رقبای جمهوریخواه او هم ضعف هایی دارند که بس بزرگ است.
مشاوران انتخاباتی کلینتون بطور خستگی ناپذیر مشغول کارند تا به هر نحو ممکن وجهه عمومی کلینتون را تعدیل و درخشان نمایند. آنها با برجسته کردن نقاط قوت ویژگی های شخصیتی او، برجسته کردن دلسوزی و رحم و شفقت او؛ قابل اعتماد بودن و اصیل بودنش و همچنین استعداد فوق العاده اش برای حل معضلات و مشکلات گوناگون؛ سعی می کنند جایگاه مبارزات انتخاباتی او را مستحکم سازند.
' ژول بننسون' استراتژیست ارشد کلینتون و یکی از نظرسنج های انتخاباتی معتقد است که موقعیت کلینتون قوی تر از 'دونالد ترامپ' است و توان رقابت کردن با او را دارد.
هیچ یک از این دمکراتها انتظار ندارند کلینتون گود رقابت را به رقبایش واگذارد بلکه می گویند که او امکان دارد به رقبایش ببازد. در حقیقت، این شایستگی ها و قابلیت های شخصیتی کلینتون است که او را در مقام یک کاندیدا بر رقبایش برتری بخشیده اما این شایستگی هرگز به معنای برازنده بودن برای احراز مقام ریاست جمهوری نیست.
این معایب و کاستی ها در دوران انتخابات مقدماتی برای تعیین نامزد دمکراتها در رقابت میان کلینتون با ' برنی سندرز' نمود پیدا کرد. تردید و دو دلی رای دهندگان و عدم محبوبیت کلینتون در میان رده های حزب، تماما به نفع سندرز عمل کرد و اینک کلینتون ناچار است نظر موافق آنها را هم بدست آورد.
کلینتون هرگز در انتخابات درون حزبی پشت سر سندرز قرار نداشته و تقریبا مطمئن است که نامزد منتخب حزب خواهد بود اما انتظار می رود کلینتون در بسیاری از انتخابات مقدماتی حزب دمکرات در این ماه ببازد و همین امر، ضعف او را برای انتخابات نهایی تشدید خواهد کرد.
نظرسنجی ها نشان داده است که بسیاری از رای دهندگان حسن اعتماد و نظر مساعدی به کلینتون ندارند. از جمله مهم ترین دشواریهای انتخاباتی کلینتون که امکان دارد آراء انتخاباتی اش را دچار ریزش کند شامل عدم محبوبیت او در میان مردان سفیدپوست، طرح سوال هایی مبنی بر اینکه آیا بنیاد خیریه خانواده کلینتون به اهدا کنندگان مالی انتخاباتی و دوستان هیلاری کمک کرده است یا نه، تردیدها در مورد عملکرد او در دوران تصدی گری مقام وزارت خارجه آمریکا خصوصا ایمیل های شخصی او، ماجرای حمله به سفارت آمریکا در 'بنغازی' که در اثر آن چهار آمریکایی کشته شدند و نیز حمایت او از مداخله نظامی آمریکا در لیبی هستند.
اما مشاوران کلینتون در دفاع از او می گویند که دوران وزارت خارجه کلینتون اعتبار کاری اوست.
آنها به شهادت 11 ساعته کلینتون در کنگره برای توضیح دادن راجع به لیبی و بنغازی و اعتراف به اشتباهش در خصوص وقوع این ماجراها اشاره می کنند و این اعترافات را دال بر شفافیت و صراحت در عملکرد وی در دوران تصدی گری اش در مقام وزارت امور خارجه آمریکا می دانند.
به هر روی؛ کلینتون با ترامپ این رقیب غیرقابل پیش بینی اش چه خواهد کرد؟ حضور همیشگی ترامپ در رسانه های آمریکا مشکلاتی را برای کلینتون به بار خواهد آورد. چون هیلاری اصلا نه دوست دارد و نه به فکر برتری جویی بر رقیب از طریق حضور در رسانه هاست.
چالش دیگر کلینتون این است که او چگونه می تواند درگیر موضوعاتی شود که بسیار مورد توجه مردم است بدون آنکه مجبور شود در علف های هرز دنیای سیاست غوطه خورد. هیلاری کلینتون را به حق باید یک نامزد ریاست جمهوری دانست که خود را خوب عرضه کرده است.
او یک فرد معتقد به قدرت دولت است و ایمان دارد که دولت با استناد به حقایق و مستندات قادر به حل تمام معضلات و مشکلات است اما این رویکردها، برگ برنده ای برای یک نمایش تئاتر در پهنه سیاست نیست.
یکی از طرفداران کلینتون راجع به وی می گوید: ' او در اداره کردن امور وحشتناک است؛ اما در حکومت کردن خارق العاده '.
یکی از مشاوران انتخاباتی کلینتون می گوید که او از نامزدهای نامتعارف برای ترکیب کابینه اش و نیز از یک کابینه تماما زن استقبال می کند.
کلینتون برای معاون اولی خود در پست ریاست جمهوری، اسامی مختلفی از دمکرات ها را مطرح کرده است از جمله سناتور 'الیزابت وارن' از ماساچوست، سناتور 'کوری بوکر' از نیوجرسی، سناتور 'تیموتی ام. کین' از ویرجینیا و 'توماس ای پرز' وزیر کار دولت اوباما.
به تحلیل برخی از استراتژیست ها به محض آنکه انتخابات مقدماتی به پایان برسد و دمکراتها وحدتشان را پشت سر نامزد منتخب حفظ کنند، رتبه رده بندی کلینتون هم سیر صعودی خواهد پیمود.
جمعی از کهنه کاران مبارزات انتخاباتی می گویند که هرچند کلینتون از شکاف اصالتی در مقابل ترامپ لطمه خواهد دید اما در نهایت امر، رای دهندگان به نامزدی برای اشغال کاخ سفید رای خواهند داد که محتاط تر و دست به عصا تر حرکت می کند.

- حمله به ترامپ ؛ مساوی است با سقوط کلینتون
به زعم متحدان کلینتون، بهترین موقعیت سیاسی وی هنگامی است که او دارد مبارزه می کند و اما ترحم آمیزترین موقعیت او هم زمانی است که او در این مبارزه آسیب پذیر ظاهر گردد و یا اصلا قربانی شود.
به اعتقاد مشاور ارشد مبارزات انتخاباتی کلینتون، نامزدی نامتعارف ترامپ چالشی است جدی برای کلینتون ضمن آنکه این خصیصه برای خود ترامپ هم عاری از مشکلات نیست.
مردم آمریکا می دانند که با این انتخاب، فرمانده کل قوا را انتخاب می کنند. با این حساب، دونالد ترامپ برای احراز این مقام یک نامزد نامتعارف است و در جایی که مربوط به معیشت مردم و ایمنی و امنیت آنها در خارج از کشور می شود، یک نامزد خطرناک است.
اروپام**1591**1485**1599

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده