ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش دلگرمی مردم به نظام مهمترین کارکرد سیاسی کمیته امداد است

به گزارش خبرنگار ایرنا، فرید محبی عصر دوشنبه در نشست با جمعی از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: سال گذشته افزون بر 270 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی از سوی کمیته امداد این استان به افراد و خانوارهای زیر پوشش پرداخت شد.
وی بیان کرد: از این میزان 210 میلیارد ریال از محل منابع بانکی کهگیلویه و بویراحمد و 60 میلیارد ریال نیز از محل صندوق اشتغال کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور و استان بوده است.
محبی بدون اشاره به میزان اشتغال ایجاد شده، اظهار کرد: مبلغ 270 میلیارد ریال تسهیلات به دو هزار و 306 فقره طرح اشتغالزایی پرداخت شده است.
وی عنوان کرد: 900 بیمار خاص زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد است که هزینه درمان هر کدام از آنها ماهانه به طور میانگین 60 میلیون ریال خواهد بود.
محبی ابراز داشت: حدود پنج هزار خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد نیازمند ساخت و یا تعمیر واحد مسکونی هستند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد افزود: از مهمترین برنامه های سال 95 کمیته امداد این استان گسترش ایجاد مشاغل خرد و کوچک برای افراد و خانوارهای زیر پوشش است.
محبی گفت: محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به افراد و خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد.
وی بیان کرد: به طرح های اشتغالزایی خرد و کوچک 150 میلیون ریال و به طرح های تولیدی ویژه نیز 300 میلیون ریال تسهیلات قرض الحسنه با نرخ سود چهار درصد پرداخت می شود و علاوه بر آن نیز کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد در زمینه بازاریابی و فروش تولیدات مددجویان آمادگی کامل دارد.
محبی با تاکید بر لزوم ایجاد تنوع در طرح های اشتغالزایی، اظهار کرد: باید زمینه ای فراهم شود تا طرح های تکراری در کهگیلویه و بویراحمد اجرا نشوند.
وی عنوان کرد: 15 هزار زن سرپرست خانوار زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد است که باید به تدریج خودکفا شده و از حمایت خارج شوند.
محبی ابراز داشت: اعتبارات سال 94 حوزه حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد 626 میلیارد ریال بوده و اعتبارات امسال این نهاد نیز تاکنون ابلاغ نشده است.
وی افزود: از این میزان 92 درصد از محل منابع دولتی، پنج درصد از محل صدقات و سه درصد نیز از محل اعتبارات کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور تامین شده است.
حدود 34 هزار خانوار با جمعیتی افزون بر 93 هزار نفر زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه و بویراحمد هستند.
7535/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده