ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تولید محصولات کشاورزی آذربایجان غربی افزایش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، اسمعیل کریم زاده ظهر دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه رئیس جدید جهاد کشاورزی سلماس گفت: میزان تولید در بخش کشاورزی استان در سال گذشته شش میلیون و ۳۰۰ هزار تن بود که در بخش های مختلف، باغی و زراعی، دام، شیلات و آبزیان انجام شده است.

وی با اشاره به افزایش تولید سیب و انگور به میزان ۴۰ تا ۱۰۰ درصد در استان اظهار کرد: این استان در تولید بسیاری از محصولات کشاورزی نیز توانست به رتبه های برتر کشور دست یابد که از جمله چغندر قند و سیب را می توان نام برد.

کریم زاده ادامه داد: پارسال از نظر تقویت زیرساخت های بخش کشاورزی استان به ویژه در اجرای برنامه های صرفه جویی در مصرف آب و اجرای الگوی کشت، برنامه های مناسبی اجرا شد که نتایج آن در رشد چشمگیر تولید محصولات کشاورزی استان در سالجاری نمود پیدا می کند.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اضافه کرد: بخش کشاورزی به عنوان اقتصاد اول آذربایجان غربی با وجود کمبودها و خسارت های طبیعی در سایه تلاش و کوشش بهره برداران، کشاورزان، مروجان و مدیران سازمان توانست با رشد خوب در تولید محصولات کشاورزی موجب تامین امنیت غذایی و رونق اقتصادی استان شود.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اظهارداشت: پنج بند مربوط به برنامه اقتصاد مقاومتی در بخش کشاورزی استان با راهبرد تقویت تولید داخلی و به کارگیری توان مردم در کنار توان دولت برای تامین امنیت غذایی با حفظ منابع پایه از استراتژی های مهم این سازمان به شمار می رود.

مسعود حاجی علیلو فرماندار شهرستان سلماس هم در این مراسم گفت: تنها راهبرد برون رفت از رکود اقتصادی و نیل به پیشرفت و توسعه اقتصادی، اجرای عملیاتی اقتصاد مقاومتی در کشور به ویژه در بخش کشاورزی استکه لازمه آن، تولید برای خود کفائی با امید و تلاش در کشور است.

در این مراسم، قادر علیپور به عنوان رئیس جدید جهاد کشاورزی شهرستان سلماس معرفی و از زحمات حبیب محسنی رئیس قبلی قدردانی شد.

آذربایجان غربی استانی مبتنی بر کشاورزی است که ۲۳۵ هزار نفر در این بخش مشغول به کار هستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X