ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش ۵۰درصدی یارانه مطبوعاتتدوین بسته حمایتی ازاستان های محروم

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر حسین انتظامی بعد از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از سیاست های وزارت فرهنگ و ارشاد به خصوص در معاونت مطبوعاتی توجه ویژه به استان ها است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه رسانه ها و مطبوعات در استان ها، بیان کرد: هر چند برخی استان های کشور جزو استان های محروم از نظر اقتصادی هستند اما این استان ها در حوزه فرهنگی شایستگی های زیادی دارند.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه استان های کم برخوردار باید در حد شایستگی فرهنگی خود دیده شوند، عنوان داشت: در همین راستا بسته ای  تهیه شده که در آن استان های کم برخوردار مورد توجه خاص قرار گرفته اند.

ممنوعیت توزیع ویژه نامه روزنامه های سراسری در استان ها

انتظامی با اشاره به اینکه طبق این بسته برای نشریات این استان ها ضرایب خوبی در نظر گرفته شده است، بیان داشت: همچنین طبق این بسته از توزیع ویژه نامه های روزنامه های سراسری به شکل مستقل در استان جلوگیری می شود.

وی ادامه داد: این موضوع در قانون مطبوعات نیز بوده اما تاکنون به آن عمل نمی شده است و ما در راستای حمایت از نشریات محلی تلاش می کنیم این قانون را اجرایی کنیم.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بیان داشت: با اجرای این بسته ویژه نامه های روزنامه های سراسری نمی توانند بیشتر از ۳۰ درصد از آگهی های داخل استان داشته باشند و باید این آگهی ها بیشتر در اختیار نشریات محلی قرار گیرد.

انتظامی با باین اینکه این قانون نیز از گذشته بوده ولی به آن عمل نمی شده است، بیان کرد: طبق قانون کانون های تبلیغاتی می توانند اگهی نامه منتشر کنند اما با دوره انتشار بیش از ۱۰ روز. اگر آگهی نامه ها هر روز باشد همان نیازمندی هاست.

وی همچنین از افزایش ۵۰ درصدی یارانه مطبوعات در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه ویژه دولت و مجلس به رسانه ها در سال جاری یارانه مطبوعات رشد قابل ملاحظه ای داشته هر چند در برابر این افزایش تعداد نشریات و هزینه های نشریان نیز بیشتر شده است.

سایت سمان از ابتدای خرداد ماه سال جاری از دسترس خارجی می شود

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با بسته شدن سایت سمان نیز گفت: این سایت در گذشته دارای ایرادهایی بود که تصمیم بر این شد برنامه جدیدی برای آن نوشته شود.

انتظامی با بیان اینکه این سایت از ابتدای خرداد ماه سال جاری از دسترس خارجی می شود، بیان کرد: اعضای این سایت تا آخر اردیبهشت ماه فرصت دارند سوابق خود را در در سامانه جامع رسانه کشور ثبت کنند.

وی با اشاره به اینکه در سامانه جدید سوابق حرفه ای خبرنگاران توسط هیئت هفت نفره بررسی می شود، عنوان داشت: در گذشته کسانی بودند که از طریق سایت سمان بیمه شده اما حتی خبرنگار هم نبودند و لذا در این مدل راستی آزمایی فعالیت خبرنگاران انجام می شود.

معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه در سیاست جدید به دنبال این هستیم که خبرنگاران از طریق رسانه خودشان بیمه شوند، گفت: تثبیت حرفه ای خبرنگاران و حفظ سابقه افراد از جمله دلایل این کار است.

انتظامی ادامه داد: تا کنون بیش از شش هزار نفر از این طریق بیمه شده اند که به طور حتم مزایای این طرح قابل ملاحظه است، چراکه بیمه صندوق هنر، بیمه درمانی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X