ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شاهنامه فردوسی به زبان فارسی اعتبار بخشید

به گزارش خبرنگار مهر، غلام مهدی حق دل بعد از ظهر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز، با اشاره به ۲۵ اردیبهشت و روز بزرگداشت فردوسی گفت: فردوسی زمانی به سرودن شاهنامه پرداخت که زبان پارسی دری توانایی‌های لازم را برای بیان موضوعات گوناگون یافته بود، اما هنوز در سراسر سرزمین‌های پارسی زبان به گونه‌ای یکدست و یکسان درنیامده ‌بود.

وی ادامه داد: امروزه شاهنامه فردوسی و داستان های حماسی آن که به عنوان طولانی ترین منظومه فارسی می باشد، سند افتخاری است از گذشته این مرز و بوم که با بیان دلاوری ها، جوانمردی ها و داستان های کهن و سرشار از پند و اندرز از گذشتگان هر پیر،جوان و کودک و بزرگی با خواندان آن به خود می بالند وافتخار می کنند.

رئیس شورای شهر شیراز ادامه داد: فردوسی با کار خود نه تنها زبان‌ شیرین‌ فارسی‌ را از انحطاط نجات‌ داد بلکه‌ به‌ آن‌ اعتبار ورونق‌‌ بخشید.
حقدل در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ۲۷ اردیبهشت روز روابط عمومی، گفت: امروزه روابط عمومی ها به عنوان یکی از ارکانهای اساسی خبری محسوب می شوند، این روز فرصتی است تا بر وظایف روابط عمومی ها بازنگری انجام پذیرد.

وی تصریح کرد: متاسفانه در برخی مراکز روابط عمومی ها از رسالت اصلی خود دور شده و به جای انجام کار اصلی خود، به دنبال تامین نظر وزیر، رئیس و مدیر می باشند درحالیکه اگر روابط عمومی ها به  وظایف اصلی خود عمل کنند و موفقیت ها و پیشرفت های انقلاب اسلامی را در سازمان ها و نهادهای مربوطه برای مردم و ارباب رجوع خوب تشریح کنند.

حقدل با اشاره به فرارسیدن روز جوان، گفت: روز جوان فرصتی است تا با نگاهی عمیق تر به این قشر از جامعه که گردانندگان واقعی امور فرهنگی و چرخ اقتصاد و تلاشگر عرصه های مختلف کشور می باشند، بنگریم .

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی فرصتی ایجاد کرد تا جوانان این مرز و بوم به رسالت انسانی و الهی خود عمل کنند، در مبارزات دوران انقلاب اسلامی و در تمام دوران جنگ تحمیلی رشادت های جوانان این سرزمین در حافظه تاریخ ثبت و ضبط گردیده است و امروزه نیز همین جوانان ایرانی، لبنانی، افغان و... هستند که در دفاع از حریم حرم اهل بیت و حضرت زینب (س) جانانه تلاش می کنند.

رئیس شورای شهر شیراز تصریح کرد: امروز دانشمندان جوان ایرانی در صحنه های مختلف اتمی، موشکی، صنعت غذایی، پزشکی، فرهنگی و ... رشدهای مطلوبی یافته اند و به ارزش واقعی خود پی برده اند که یکی از نشانه های افتخار ایران اسلامی حضور بیش از ۶۰ درصد خانم های جوان در کرسی های علمی دانشگاه ها است.

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات




جدیدترین اخبار منتشر شده

X