ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شبکه آزمایشگاهی علوم و فناوری های شناختی، راهکاری برای کمک به محققان

مجید نیلی احمدآبادی روز دوشنبه در حاشیه مراسم معرفی علوم و فناوری های شناختی در علوم پزشکی به خبرنگار علمی ایرنا گفت: حوزه علوم شناختی از لحاظ آزمایشگاهی بسیار گرانقیمت و پر هزینه است از این رو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در اقدامی تمام آزمایشگاه هایی را که مورد حمایت قرار می گیرند، به یک شبکه مجازی متصل کرده است که به آن شبکه آزمایشگاهی گفته می شود.
وی اظهار کرد: در این شبکه آزمایشگاهی، تمام تجهیزات طی پروتکل هایی می توانند مورد استفاده محققان کشور قرار گیرند، البته با پرداخت یک سری هزینه هایی که در آن شبکه تامین می شود.
نیلی ادامه داد: بر این اساس ستاد علوم و فناوری های شناختی اقدام به تجهیز آزمایشگاه های موجود در کشور کرده و با هدف جبران کمبود زیرساخت های آزمایشگاهی کشور، آنها را وارد شبکه آزمایشگاهی کشور کرده است که از روی سایت این شبکه قابل دسترسی هستند.
رییس گروه پژوهش، فناوری و زیرساخت ستاد راهبری توسعه علوم و فناوری های شناختی گفت: اکنون حدود 14 آزمایشگاه در حوزه علوم شناختی به این شبکه متصل هستند.
مراسم معرفی علوم و فناوری های شناختی در علوم پزشکی با اهداف معرفی این علم، تعاملات حوزه پزشکی و روال حمایت از دوره MD- PHD در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد.
علمی 9014**2017

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده