ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمادگی کومور برای اعطای تابعیتش به افراد بی تابعیت در کویت

 کومور اعلام کرد که درصورت درخواست رسمی دولت کویت آماده است که به هزاران نفر از ساکنان بدون ملیت (فاقد شناسنامه موسوم به بدون) در کویت، شهروندی و تابعیت کورمور بدهد.
 
به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، عبدالکریم محمد وزیر خارجه جزایر کومور که درکویت به سر می برد درپاسخ به این سوال که آیا کومور افراد بدون ملیت ساکن کویت موسوم به بدون ها را می پذیرد یا خیر، گفت: اگر این مساله رسما مطرح شود، آماده مذاکره درباره آن هستیم.

به نوشته روزنامه ابناء کویت، وزیر خارجه کومور تصریح کرد: در صورت درخواست رسمی دولت کویت، ما آمادگی پذیرش بدون ها را داریم.

خبرگزاری فرانسه افزود : بیش از110هزار نفر 'بدون'، ده ها سال است که درکویت زندگی می کنند وخواستار دریافت شناسنامه کویتی وحق شهروندی هستند

اما دولت کویت می گوید تنها 34 هزار نفر ازاین افراد واجد شرایط دریافت حق شهروندی هستند وبقیه مهاجران اقتصادی ازکشورهای همسایه ویا فرزندان آن ها هستند که ادعاهایشان دراین خصوص معتبر نیست.

درنوامبر 2014میلادی، مازن الجراح معاون اداره شناسنامه وگذرنامه کویت اعلام کرد که بدون های فاقد حق شهروندی در صورت پذیرش تابعیت کومور می توانند از اقامت دائم کویت برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: کسانی که این پیشنهاد را بپذیرند از مشوق هایی برخوردار خواهند شد که تحصیل و خدمات درمانی رایگان و حق کار جزء آن است.

جزایر کومور متشکل ازسه جزیره دراقیانوس هند ونزدیک سواحل شرقی آفریقا است. جمعیت این کشور کمتر از 800 هزار نفر و تقریبا همه مسلمانان سنی مذهب هستند.

به رغم دوری این کشور از خاورمیانه و شمال آفریقا، کومور عضو اتحادیه عرب واتحادیه آفریقا است.
چندین سال قبل، کومور به هزاران نفر از بدون های ساکن امارات پیشنهاد شهروندی در ازای برخورداری از کمک های فراوان مالی امارات داد.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، کویت نیز پیشنهاد کمک مالی را به کومور داده است.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده