ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک مسوول: اعتیاد رتبه نخست آسیبهای اجتماعی در مشهد است

سرهنگ ماشاالله صادقی روز دوشنبه در همایشی پیرامون معضل اعتیاد، در دانشگاه فردوسی مشهد بدن اشاره به دیگر موارد آسیبهای اجتماعی افزود: این آسیب شناسی دو سال پیش در چارچوب گروه کارشناسی متشکل از متخصصان همه دستگاههای مرتبط صورت گرفت.
وی جمعیت معتادان را در استان شش میلیون نفری خراسان رضوی 135 هزار نفر ذکر و بیان کرد: از این تعداد پنج هزار نفر افراد معتاد متجاهر هستند.
مشاور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی در ادامه به حکم اعدام برای همراه داشتن 30 گرم ماده مخدر صنعتی شیشه اشاره و بیان کرد: خطرات و آسیبهای ناشی از مصرف مواد صنعتی روانگردان برای فرد و جامعه بسیار بیشتر از مواد مخدر سنتی است.
وی افزود: معتادان سنتی حداکثر تا یک ماه در کمپهای ترک اعتیاد درمان شده و پس از این مدت مرخص شوند اما معتادان به ماده مخدر صنعتی شیشه ای باید سه تا پنج سال تحت درمان باشند.
سرهنگ صادقی ادامه داد: همچنین خطرات رفتاری در معتادان به مصرف شیشه 10 برابر افراد معتاد به مواد مخدر سنتی است.
وی همچنین گفت: دشمن در جنگ نرم حوزه های خانواده، محله، محیط کار و محیط آموزشی را به شدت هدف قرار گرفته لذا باید برنامه ریزی لازم در این زمینه بیش از پیش انجام شود.
معاون آموزشی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این همایش گفت: دغدغه های مسوولان با متخصصان فرق دارد.
دکتر محمدجواد صالحی افزود: هر زمان این دو گروه یکدیگر را قبول کردند مشکلات قابل حل خواهد بود.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی، تامین امکانات و استفاده از متخصصان باید به دنبال کاهش آسیبهای ناشی از مواد مخدر بود.
معاون آموزشی دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی دانشگاه فردوسی مشهد گفت: تعلیم و تربیت تزریقی موثر نیست بلکه باید به شهروندان اصول تفکر منطقی، خردمندی، ایمان به نقش خود در جامعه و احساس تعهد بیش از پیش آموزش داده شود.
750 مرکز ترک اعتیاد و مرکز درمان سرپایی معتادان در خراسان رضوی دایر است.
7507/1858

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X