ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمار بازگشت مجدد به کانون اصلاح و تربیت در آذربایجان شرقی صفر است

علی اکبر بنی هاشمی روز دوشنبه در کارگروه خانواده استان آذربایجان شرقی افزود: در کانون اصلاح و تربیت استان در حدود 12 زندانی نگهداری می شود که این آمار نسبت به سال 91، کاهش 34 درصدی یافته است.
وی ادامه داد: در سال 91 نسبت زندانی های کانون اصلاح و تربیت استان به جمعیت کل زندان 2.4 درصد بود که در سال گذشته این آمار به 1.7 درصد رسیده است.
بنی هاشمی اظهارکرد: وظیفه ذاتی سازمان زندان ها در بحث حقوق کودکان به بخش ترمیم آسیب های اجتماعی برمی گردد و در واقع بعد از وقوع اتفاق و آسیب اجتماعی و حضور کودک در زندان است.
وی گفت: در بحث آسیب های اجتماعی برخی ناهنجاری های اجتماعی مترادف با جرم و بزه و تخلفات قانونی است که سرانجام آن روانه شدن فرد به زندان است و این موضوع در لایه های گروهای سنی متفاوت اجتماعی نمود خود را نشان داده و همانند سایر آسیب ها به گروه های سنی بسیار پایین در کشور رسوخ پیدا کرده است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی افزود: زندان یک محیط خشک و خشن است و محیط سختی برای زندگی بزرگسالان است چه برسد برای زندانیانی که دوران کودکی خود را سپری می کنند.
وی ادامه داد: سازمان زندان ها به تبعیت وظیفه ذاتی خود که ترمیم آسیب اجتماعی ناشی از بزه اتفاق افتاده در جامعه است سعی می کند نقش خود را در قالب اصلاح و تربیت، بازتوانی و بازگشت مجدد به صورت سعادتمندانه به جامعه ایفا کند.
بنی هاشمی با اشاره به پنج گام اصلاح و تربیت در بحث ترمیم آسیب های اجتماعی گفت: آذربایجان شرقی یکی از پیشروترین استان ها در بین استان های دیگر سازمان زندان ها در اجرای این پنج گام است.
وی ادامه داد: توجه ویژه به سلامت روحی، روانی و جسمی زندانیان و انجام اقدامات تربیتی و فرهنگی، توانمند سازی و آموزش مهارت های حرفه ای از اقدامات این اداره کل در داخل زندان هاست.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امروزه سه نوع فقری که در ایجاد جرم و بزه در جامعه ما نقش اساسی ایفا می کند فقر فرهنگی و اعتقادی، فقر علم و آگاهی و فقر اشتغال و مسایل مالی است.
وی با اشاره به فرزندان زنان زندانی که دوران شیرخوارگی را همراه مادر در زندان سپری می کنند، گفت: برابر قانون و مقررات جدید ، نوزادان مادران زندانی می توانند تا شش سالگی در جوار مادر نگهداری شوند.
بنی هاشمی خواستار ایجاد مهدکودک برای این کودکان در زندان ها شد.
6120/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده