آمار بازگشت مجدد به کانون اصلاح و تربیت در آذربایجان شرقی صفر است

علی اکبر بنی هاشمی روز دوشنبه در کارگروه خانواده استان آذربایجان شرقی افزود: در کانون اصلاح و تربیت استان در حدود 12 زندانی نگهداری می شود که این آمار نسبت به سال 91، کاهش 34 درصدی یافته است.
وی ادامه داد: در سال 91 نسبت زندانی های کانون اصلاح و تربیت استان به جمعیت کل زندان 2.4 درصد بود که در سال گذشته این آمار به 1.7 درصد رسیده است.
بنی هاشمی اظهارکرد: وظیفه ذاتی سازمان زندان ها در بحث حقوق کودکان به بخش ترمیم آسیب های اجتماعی برمی گردد و در واقع بعد از وقوع اتفاق و آسیب اجتماعی و حضور کودک در زندان است.
وی گفت: در بحث آسیب های اجتماعی برخی ناهنجاری های اجتماعی مترادف با جرم و بزه و تخلفات قانونی است که سرانجام آن روانه شدن فرد به زندان است و این موضوع در لایه های گروهای سنی متفاوت اجتماعی نمود خود را نشان داده و همانند سایر آسیب ها به گروه های سنی بسیار پایین در کشور رسوخ پیدا کرده است.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی افزود: زندان یک محیط خشک و خشن است و محیط سختی برای زندگی بزرگسالان است چه برسد برای زندانیانی که دوران کودکی خود را سپری می کنند.
وی ادامه داد: سازمان زندان ها به تبعیت وظیفه ذاتی خود که ترمیم آسیب اجتماعی ناشی از بزه اتفاق افتاده در جامعه است سعی می کند نقش خود را در قالب اصلاح و تربیت، بازتوانی و بازگشت مجدد به صورت سعادتمندانه به جامعه ایفا کند.
بنی هاشمی با اشاره به پنج گام اصلاح و تربیت در بحث ترمیم آسیب های اجتماعی گفت: آذربایجان شرقی یکی از پیشروترین استان ها در بین استان های دیگر سازمان زندان ها در اجرای این پنج گام است.
وی ادامه داد: توجه ویژه به سلامت روحی، روانی و جسمی زندانیان و انجام اقدامات تربیتی و فرهنگی، توانمند سازی و آموزش مهارت های حرفه ای از اقدامات این اداره کل در داخل زندان هاست.
مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: امروزه سه نوع فقری که در ایجاد جرم و بزه در جامعه ما نقش اساسی ایفا می کند فقر فرهنگی و اعتقادی، فقر علم و آگاهی و فقر اشتغال و مسایل مالی است.
وی با اشاره به فرزندان زنان زندانی که دوران شیرخوارگی را همراه مادر در زندان سپری می کنند، گفت: برابر قانون و مقررات جدید ، نوزادان مادران زندانی می توانند تا شش سالگی در جوار مادر نگهداری شوند.
بنی هاشمی خواستار ایجاد مهدکودک برای این کودکان در زندان ها شد.
6120/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آمار بازگشت مجدد به کانون اصلاح و تربیت در آذربایجان شرقی صفر است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X