ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

30 هزار دانشجوی دانشگاه های علوم پزشکی در خانه اجاره ای زندگی می‌کنند

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، جلال ن‍ژاد جواد،روز دوشنبه در نشست خبری هفته خوابگاهها در وزارت بهداشت در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا افزود: بیش از 100 تا 110 هزار دانشجوی غیر بومی در دانشگاههای علوم پزشکی تحصیل می‌کنند که نمی توانیم برای همه آنها خوابگاه تهیه کنیم و حدود 20 تا 30 هزار نفر آنها در خانه مجردی زندگی می‌کنند.
وی همچنین از ابلاغ آیین نامه خوابگاههای مشارکتی به دانشگاههای علوم پزشکی خبر داد و گفت: در گذشته برای تامین بخشی از خوابگاه های مورد نیاز دانشجویان، دانشجویان در خوابگاههای اجاره‌ای زندگی می کردند که وجود این خوابگاهها به علت نبود نظارت می توانست به افزایش آسیبهای اجتماعی منجر شود.
نژاد جواد اضافه کرد: برای رفع این مشکل قرار است از امسال با ورود معاونت های دانشجویی دانشگاههای علوم پزشکی، خوابگاههای مشارکتی با همکاری دانشگاه و بخش خصوصی ایجاد شود.
وی همچنین از ایجاد دفاتر سلامت دانشجویان در تمام دانشگاههای علوم پزشکی خبر داد و گفت: در این مراکز که در 62 دانشگاه علوم پزشکی کشور تشکیل شده است وضعیت سلامت جسمی، روانی، اعتیاد، خودکشی و آسیبهای اجتماعی دانشجویان رصد می‌شود.
مدیر کل امور دانشجویی وزارت بهداشت همچنی از اجرای برنامه سنجش کشوری وضعیت سلامت دانشجویان با مدل تست CAQ خبر داد و گفت: این بررسی با ارائه 280 سوال به 26 هزار دانشجو اجرا شده و در حال آنالیز نتایج آن هستیم.
پیش از وی، محمدرضا فراهانی، معاون امور دانشجویی وزیر بهداشت در همین نشست خبری شیوع آسیبهای اجتماعی از جمله اعتیاد و مصرف دخانیات را در بین دانشجویان علوم پزشکی 6 درصد اعلام کرد.
اجتمام(3)**3063 ** 1418

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده