ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر دارایی انگلیس: رای به خروج از اتحادیه اروپا یک بلیت یک طرفه است

به گزارش ایرنا، در نامه ای که روز دوشنبه در روزنامه دیلی تلگراف منتشر شده است، 306 تن از رهبران تجاری انگلیس بیان داشته اند که عضویت در اتحادیه اروپا به قدرت رقابت جویی این کشور لطمه می زند و خروج از آن امکان اشتغال زایی بیشتری را فراهم می سازد.
به باور آنها، 5.4 میلیون فعال تجاری در انگلیس در خارج از چارچوب های محدود کننده بروکسل، از آزادی عمل بیشتری برای رشد سریع تر و ورود به بازارهای جدید و ایجاد فرصتهای شغلی جدید برخوردار خواهند شد.
امضا کنندگان این نامه که شماری از چهره های شناخته شده از جمله 'پیتر گلداستن' موسس 'سوپر دراگ ' و صدها فرد مرتبط با شرکت های تجاری کوچک و متوسط را شامل می شوند، از نهادهای تجاری هستند که صدها هزار کارمند دارند.
این نامه در تقابل با هشدار هفته گذشته بانک مرکزی انگلیس و صندوق بین المللی پول درباره آثار منفی ناشی از خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بر اقتصاد این کشور بشمار می آید.
در همین حال، 'جرج آزبورن'، وزیر دارایی انگلیس، روز دوشنبه بار دیگر با اشاره به هزینه های اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا گفت که هیچ اجماع توطئه آمیزی میان اقتصاددانان و رهبران سیاسی جهان علیه برگزیت وجود ندارد.
وی در سخنانی در فرودگاه استانستد در حومه لندن، به همراه دو تن از شخصیت های اقتصادی احزاب کارگر و لیبرال دمکرات، هشدار داد که رای به خروج از اتحادیه اروپا در همه پرسی 23 ژوئن، یک بلیت یک طرفه بوده و منجر به تضعیف اقتصادی انگلیس خواهد شد.
در هفته ای که گذشت شماری از شخصیت های سیاسی موضع گیری صریح تری را نسبت به همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا ابراز داشته اند.
'مارک کارنی'، رئیس بانک مرکزی انگلیس پنجشنبه گذشته حمایت خود را از ماندن در اتحادیه اروپا، با هشدار نسبت به عواقب منفی آن اعلام کرد.
دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس نیز شنبه گذشته در سخنانی هشدار داد هزینه اقتصادی خروج از اتحادیه اروپا به ازای هر خانوار انگلیسی 4هزار و 300 پوند خواهد بود.
وی در سخنانی در 'آکسفوردشایر ' در 'ونتی' گفت در صورتی که مردم انگلیس رای به خروج از اتحادیه اروپا بدهند، به پایداری و پیشرفت کشورشان صدمه وارد خواهد شد.
صندوق بین المللی پول نیز اخیرا با برشمردن عواقب منفی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، گفت که سوق دادن این کشور به‌ طرف رکود اقتصادی و افزایش احتمالی نرخ بهره از جمله عواقب این مساله خواهد بود.
این اظهارات که در کمتر از شش هفته مانده به زمان برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا تا حدودی به نفع کارزارهای تبلیغاتی طرفدار ماندن در اتحادیه اروپا تمام شده، خشم طرفداران برگزیت را به شدت برانگیخته است.
در حال حاضر با نزدیک‌تر شدن به زمان برگزاری این‌همه پرسی، مسئله ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا علاوه بر تشدید دامنه فعالیت هر دو جناح داخلی مخالف و موافق برگزیت در داخل این کشور، بیش‌ازپیش ابعاد فراملی یافته است و تاکنون نیز شماری زیادی از نهادهای اقتصادی و مالی ، سیاستمداران جهان خصوصاً رهبران اروپایی درارتباط با آن موضع گرفته‌اند.
اروپام**4**1552

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-سایر منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X