ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون دانشگاه شهید چمران اهواز: آینده هر کشوری به شرط شکوفایی استعدادهای برتر تضمین می شود

به گزارش ایرنا سید محمود کاشفی پور دوشنبه در دوازدهمین آئین تجلیل از استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز در سرسرای آمفی تاتر دانشکده علوم اظهار کرد: به همین دلیل در بسیاری از نظام های آموزشی کشورهای پیشرفته، جایگاه و برنامه های خاصی برای شناسایی و کمک به شکوفایی این استعدادها در نظر گرفته شده است.
وی افزود:افرادی که دارای توان و استعداد بیشتری هستند باید مورد توجه قرار گیرند و از نیروهای خلاق و سازنده آنها بهره برداری مناسب تر و شایسته تر صورت گیرد.
کاشفی پور ادامه داد: یکی از چالش های فراروی چنین حرکتی فراهم کردن موقعیت، برای فراهم کردن مجال رویش به استعدادها است و یک از راهبردهای مهم نظام جمهوری اسلامی ایران در سال های اخیر شناسایی و تقویت استعدادهای جوانان این مرز و بوم بوده است.
وی گفت: کلیات طرح شکوفاسازی و جذب و هدایت استعدادهای درخشان در سال 1375 توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب و از همان سال شورای هدایت استعدادهای درخشان در وزارتخانه تشکیل و دبیرخانه آن در دفتر امور آموزشی وزارت علوم مستقر شد.
وی افزود:به دلیل اهمیت موضوع ردیف بودجه در وزارتخانه مصوب و همه سال به دانشگاه ها ابلاغ می شود و دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در سال 1379 اقدام به تاسیس دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان کرده است.
کاشفی پور اظهار کرد: این دفتر با عضو گیری، استعدادهای درخشان را شناسایی و با دادن خدمات ویژه و برگزاری کارگاه های آموزشی، در جهت پرورش استعدادها تلاش داشته است.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شهید چمران اهواز ادامه داد: اهداف مورد نظر شورای هدایت استعدادهای درخشان در وزارتخانه شامل فراهم کردن موجبات پرورش استعدادهای درخشان و کمک به پییشرفت علم و دانش کشور و توجه بیشتر به تفاوت های فردی در جهت شکوفایی استعدادهای درخشان و فراهم کردن امکان آموزش بیشتر است.
وی گفت: ایجاد گرایش و جاذبه برای استعدادهای برتر به منظور تحصیل در رشته های استراتژیک و مورد نیاز کشور، ایجاد زمینه مساعد برای ارتقای کیفیت آموزش و انجام پژوهش های بنیادی، کاهش طول دوران تحصیل از طریق حذف فاصله های زمانی بین مقاطع تحصیل برای دانشجویان مستعد و وضع مقررات خاص و اصلاح آئین نامه ها و مقررات موجود از دیگر اهداف به شمار می آید.
در این آیین از استعدادهای درخشان این دانشکاه تجلیل شد.
3004/ 6037

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X