ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روابط عمومی قلب تپنده دستگاه های اجرایی

به گزارش خبرنگار ایرنا ، روز ارتباطات و روابط عمومی فرصتی است تا بتوانیم با رعایت اخلاق حرفه ای برای توسعه ارتباط اجتماعی ، غنای معنوی و ارزشی و بیان عملکرد دستگاه های اجرایی گام بر داریم و جایگاه این حرفه را در جامعه اسلامی تثبیت و نهادینه کنیم.
آنچه اهمیت دارد این است که کار روابط عمومی تسهیل و خدمت به مدیریت است نه مدیر، جای تاسف است که امروز برخی مدیران ، روابط عمومی ها را نه براساس توان و تخصص و تجربه بلکه برای خدمت به منفعت های شخصی خود در این سمت منصوب می کنند.
این جمله معروف رهبر معظم انقلاب اسلامی که 'روابط عمومی ها باید ببینند خلاهایی که وجود آنها را ضروری کرده چیست؟ ' جای بسی تامل دارد که همان داشتن اخلاق حرفه ای ، تخصص ، تجربه و هماهنگ کننده قوی برای یک مجموعه را می رساند.
از این رو باید به روابط عمومی و کارکردهای آن بهتر و منطقی تر نگاه کرد و در این صورت است که روابط عمومی می‌تواند در سازمان موفق عمل کند.
روابط عمومی توانمند در درجه نخست برای مخاطبان سازمان خود برنامه ریزی می کند تا هدف ها را با نیازهای مخاطبان خود همسو سازد و با تکیه بر دانش و توانایی در مشارکت پذیری ، مسیر توسعه و پیشرفت را فراهم کند.
روابط عمومی امروز باید بتواند در جهت دهی افکار عمومی در مسیر تحول و توسعه نقش کلیدی ایفا کند که در این راه به کارگیری ابزارهای نوین ارتباطی در جهت برقراری ارتباط پویا تر با مخاطبان ، یکی از راه های ممکن در جهت نیل به این هدف است.
روابط عمومی ها در عصر فناوری اطلاعات باید بتوانند از همه توان و امکانات فراهم شده در این ساختار در جهت توسعه فعالیت سازمان خود بهره مند شوند و در این راه مدیریت ، به روز رسانی و خدمات گسترده الکترونیک مورد توجه بیشتری قرار گرفته است.
کارشناس روابط عمومی فرمانداری قصرشیرین گفت: سال ها تلاش و پیگیری دست‌اندرکاران روابط عمومی در کشورمان به ثمر نشست و فعالان این عرصه را صاحب روزی ملی به نام ارتباطات و روابط عمومی کرد و ناگفته نماند که 27 اردیبهشت ماه یک روز جهانی است.
پیمان مرادی روز دوشنبه با تبریک این روز به همه تلاش گران این عرصه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: روز روابط عمومی فرصتی است تا نقش و جایگاه روابط عمومی بعنوان هنر هشتم مورد توجه بیشتر قرار گیرد.
وی اظهار کرد: امروز دردی که جامعه روابط عمومی ها با آن درگیر هستند حلقه گمشده تخصص است زیرا بسیار مشاهده می شود که این جایگاه با سلیقه های برخی مسوولان و مدیران با آسیب هایی مواجه شده و دانش کم و استفاده از افراد ناکارآمد مهم ترین بلایی است که به جان این مجموعه ها افتاده است.
وی گفت: امروزه روابط عمومی به یک فن، دانش و تخصص تبدیل شده تا با ارتقای سازمان ها و نهادها کیفیت بخش مدیریتی را بالا ببرند نه اینکه کمک به ارتقای یک مدیر باشند.
وی بیان کرد: روابط عمومی قلپ تپنده یک اداره ، نهاد و سازمان است و در واقع پل ارتباطی قوی برای ارتباط با مردم و به ویژه رسانه ها هم محسوب می شود و هنر فعالان این عرصه استفاده از حداقل ها برای افزایش کیفیت هاست چیزی که امروز به فراموشی رفته است.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین نیز با تبریک روز ارتباطات و روابط عمومی به فعالان این عرصه گفت: روابط عمومی پل ارتباطی بین مردم و مسوولان و زبان گویای مدیران برای بیان عملکردهای یک مجموعه است.
مرادعلی تاتار به خبرنگار ایرنا افزود: روابط عمومی و همه فعالان و تلاشگران این عرصه مهم دستاوردها و عملکرد یک مجموعه به ویژه دستگاه های اجرایی را برای مردم تشریح و تبیین می کنند و همچنین نقش مثبتی در انتقال مشکلات و مسایل مردم به مدیران و دولتمردان ایفا می کنند.
وی بیان کرد: کارشناسان روابط عمومی با استفاده از فن ، تخصص و دانش بازوی توانمند مدیران برای پیشرفت و ترقی یک مجموعه مدیریتی هستند که نیاز است با تجهیز خود به دانش روز بتوانند در عصر کنونی با سایر روابط عمومی هایی که سعی در سیاه نمایی دارند رویارویی کرده و در پیدایش امید و پویایی در بین مردم نقش مهمی ایفا کنند.
7079/3012/8066
نازنین باباخانی خبرنگار ایرنا قصرشیرین

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده