حوزه بهداشت و درمان نیازمند اعتبارات و منابع پایدار است

 عباسعلی خادمی عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی در گفت و گو باخبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ به نظام ارجاع و سطح بندی خدمات اشاره کرد و اظهار داشت : اگر این مهم در تمام کشور اجرایی شود و در کنار آن طرح تحول نیز استمرار یابد می توان بسیاری از معضلات نظام سلامت را در هر دو بخش دولتی و خصوصی مرتفع کرد مشروط بر این که سرانه درمان افزایش یافته و بیمه ها نیز تقویت شوند.
وی با بیان این که نظام سلامت کاستی های زیادی دارد افزود : برای ارتقاء حوزه بهداشت و درمان نیازمند منابع پایدار هستیم که ممکن است این مهم در برنامه ششم توسعه لحاظ شده تا کمبودها و کاستی ها جبران شود.
به گفته عضو شورای عالی نظام پزشکی منابع پایدار ، پشتیبانی بیمه ها ، واقعی شدن تعرفه ها بر اساس کار کارشناسی و علمی  وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی  می تواند وضعیت نظام سلامت را مطلوب تر کند بطوری که هم جامعه پزشکی و هم مردم رضایت لازم را  داشته باشند.
خادمی ضمن تاکید بر این مطلب که باید زیرساخت های تعرفه گذاری از جمله سرانه درمان و بیمه ها تقویت شوند اذعان کرد: واقعی شدن تعرفه ها زمانی برای جامعه پزشکی رضایت بخش است که زیرساخت های تعرفه گذاری اصلاح و تقویت شوند تا مردم توان پرداخت تعرفه خدمات پزشکی در بخش های مختلف را داشته باشند.
وی  همچنین به ایجاد بالانس بین بخش های دولتی و خصوصی اشاره کرد و اظهار داشت :چنان چه بیمه ها از مراجعان به بخش خصوصی پشتیبانی کنند بخش عمده پذیرش بیمار صرفا در بخش دولتی نخواهد بود و افراد توان ورود به بخش خصوصی را پیدا می کنند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «حوزه بهداشت و درمان نیازمند اعتبارات و منابع پایدار است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت باشگاه خبرنگاران-همه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X