ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش واردات نفت کره جنوبی از ایران

خبرگزاری رویترز انگلیس اعلام کرد، واردات نفت خام کره جنوبی از ایران در ماه آوریل ۲۰۱۶(فروردین-اردیبهشت ۱۳۹۵) و پس از لغو تحریم های بین المللی علیه تهران، نسبت به آوریل سال گذشته ۶۷ درصد افزایش یافت.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری یاد شده، سئول در ماه آوریل ۸۶۳ هزار و ۵۵۷ تن یا ۲۱۰ هزار و ۹۹۶ بشکه در روز نفت از ایران وارد کرد، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته ۵۱۶ هزار و ۹۱۸ تن بود.

کره جنوبی چهارمین واردکننده بزرگ نفت از ایران است و در چهار ماه نخست سال ۲۰۱۶ درمجموع سه میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۴ تن یا ۹۳۳ هزار و ۳۶۷ بشکه در روز نفت خام از ایران خریداری کرد ،در حالی که این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۵ یک میلیون و ۹۱۸ هزار و ۵۶ تن بود.

رویترز افزود: ایران تولید نفت خود را سریع تر از آنچه انتظار می رفت افزایش داد و آن را به سطح سه میلیون و ۵۶۰ هزار بشکه در روز رساند که بالاترین سطح از اواخر سال ۲۰۱۱ و قبل از تشدید تحریم ها است.

کره جنوبی در ماه آوریل ۲۰۱۶ تقریبا ۱۲ میلیون تن نفت خام یا دو میلیون و ۹۳۰ هزار بشکه در روز نفت وارد کرده که ۱۳ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است. سئول در آوریل سال گذشته ۱۰ میلیون و ۵۹۰ هزار تن نفت خام وارد کرده بود.

به گزارش ایرنا، هند، چین، ژاپن و کره جنوبی واردکنندگان اصلی نفت ایران هستند.

وزارت نفت ایران به تازگی اعلام کرد صادرات نفت‌خام ایران به بازار آسیا در ماه مارس ۲۰۱۶ (۱۱اسفند۱۳۹۴تا۱۲فروردین۱۳۹۵) نسبت به مدت مشابه ۲۰۱۵ حدود ۵۰ درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش، میانگین واردات نفت چهار کشور چین، هند، ژاپن و کره جنوبی از ایران در مدت یاد شده به رقم یک میلیون و ۵۶۰ هزار بشکه در روز رسید و این رقم در ماه مارس ۲۰۱۵ حدود یک میلیون و چهار هزار بشکه در روز بوده است.

[ منبع این خبر سایت الف-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت الف-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده