ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

غرب گزینه‌ای جز گفتگو با ایران در موضوع پرونده هسته‌ای نداشت

به گزارش خبرگزاری مهر، هیئت رسانه ای از کشور آلمان و اطریش صبح امروز با کیوان خسروی سخنگوی شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفتگو کردند.

خسروی در این دیدار با اشاره به رشد کمی و کیفی قابل ملاحظه رسانه ها در ایران، این مهم را از ثمرات انقلاب اسلامی و موجب فراهم شدن زمینه فعالیت و اظهار نظر آزادانه سلایق و گرایش های مختلف در کشور عنوان کرد و اظهار داشت: یکی از عوامل پویایی و نشاط سیاسی و اجتماعی در ایران حضور و فعالیت گسترده رسانه ها ی جمعی و تخصصی و کارکردهای آن در ارتقاء مشارکت عمومی است.

وی با تاکید بر نقش برجسته رسانه ها در انعکاس رویدادها و تصویرسازی از وقایع و رویدادهای مختلف افزود: کارکرد رسانه ها بایستی مبتنی بر جلب اعتماد باشد و در نبود اعتماد، توان نرم رسانه ها برای متقاعد سازی افکار عمومی و مخاطبان از بین می رود.

خسروی توسعه سریع شبکه های اجتماعی و ارتباطی و تنوع روز افزون کانال های تولید و انتشار اخبار را پدیده ای غیر قابل انکار در تنظیم کارکرد حرفه ای رسانه های سنتی برای جلب اعتماد عمومی عنوان کرد و اظهار داشت: عصر یکجانبه گرایی در اطلاع رسانی با شکست انحصار رسانه های سنتی توسط پدیده ای به نام شهروند خبرنگار به پایان رسیده است.

وی افزود: وجود دموکراسی واقعی، رشد و توسعه گسترده و بی اثر بودن تحریم ها در ایران واقعیت هایی است که معمولا در بسیاری از رسانه ها نادیده گرفته می شود و این روند با ظهور رسانه های نوین اجتماعی که برخلاف جریان رسانه های بزرگ فارغ از کنترل دولت ها در حال گسترش و جلب مخاطب هستند قابل دوام نخواهد بود.

سخنگوی شورای عالی امنیت ملی گفت:  متاسفانه رسانه های غربی کارنامه قابل دفاعی در انعکاس واقعیت های جامعه ایران ندارند و امیدواریم با فراهم شدن زمینه تعامل رسانه های مستقل این روند اصلاح شود.

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی با اشاره به توافق ایران و کشورهای ۱+۵ در موضوع پرونده هسته ای ادامه داد: غرب گزینه ای جز گفتگو با ایران در موضوع پرونده هسته ای نداشت و حسن نیت ایران در ایجاد فرصت دوباره برای غرب به منظور اصلاح رویه گذشته، آزمونی است که نتیجه آن می تواند شرایط جدیدی را در مناسبات فی مابین ایجاد می کند.

 وی با اشاره به تاثیر منفی بهره گیری از استاندارهای دوگانه در اطلاع رسانی از سوی برخی رسانه های غربی و افزود: در حالی که ردپای برخی هم پیمانان منطقه ای کشورهای غربی در بیشتر رخدادها و جریانهای تروریستی به روشنی قابل مشاهده است رسانه های غربی با چشم پوشی از این واقعیت تنها زمانی که انفجارها به پاریس و بروکسل رسید حاضر به انعکاس بخشی از واقعیت های تروریسم در سوریه و عراق و حامیان آنها شدند.

خسروی با اظهار امیدواری در خصوص توسعه همکاری و تعامل میان هیئت های رسانه ای کشورها به منظور تقویت روند شفافیت و تصویرسازی واقعی و مبتنی بر آگاهی افزود: تداوم رایزنی و گفتگوهای تخصصی میان رسانه ها موجب تقویت اعتماد و فراهم شدن زمینه اجرای بهینه وظیفه حرفه ای و ذاتی رسانه ها در انعکاس حقیقت خواهد شد.

در این دیدار اعضای هیات رسانه ای کشور آلمان و اطریش نیز، ضمن طرح سوالات و بیان دیدگاه‌هایشان و تقدیر از فضای باز و آزاد گفتگو و فراهم آمدن شرایط مشاهده میدانی جامعه ایران، آمادگی خود را برای دعوت از رسانه های کشورمان برای حضوردر کشورهای اروپایی و افزایش سطح همکاری ها و ارتباطات دو جانبه اعلام کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-سیاسی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X