ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح‌های توسعه‌ای همدان با توجه به پتانسیل‌های محیطی صورت گیرد

به گزارش خبرنگار مهر، محمودرضا عراقی ظهر دوشنبه در نشست اطفا حریق در مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست که در همدان برگزار شد، با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به محیط زیست دارد، گفت: متاسفانه در مقطعی برای توسعه ناهمگون برخی توسعه پایدار را زیر سئوال بردند و در رقابت جهانی اعلام کردند که نیازی به توسعه پایدار نداریم.

عراقی با اعلام اینکه همه کسانی که مخالف توسعه پایدار بودند امروز پشیمان هستند و علاقه به بازگشت دارند، افزود: باید به پتاسیل های محیطی توجه کنیم و بر مبنای آن فعالیت های خود را انجام دهیم.

معاون امور عمرانی استانداری همدان با عنوان اینکه برنامه های خوبی در دولت تدبیر و امید تدوین شده است، عنوان کرد مهم ترین اقدامان بالا بردن و ارتقا آگاهی عمومی و حساس کردن مردم به محیط اطراف است و مردم  ناظر بر همه  کارهای مسئولین هستند و مطالبه گری آنها از مسئولین دور از انتظار نیست.

محمودرضا عراقی افزود: ارتقا آگاهی های عمومی و مطالبه گری و حساس کردن مردم و سازمانهای مردم نهاد موجب حفاظت محیط زیست به بهترین نحو ممکن می شود.

وی با اشاره به اینکه نهاد های مردمی و سمن ها در بالا بردن آگاهی و حمایت ها برای محیط زیست بیشترین کمک محسوب می شوند، تاکید کرد: همین گردهمایی ها و اطلاع رسانی ها و نتایجی که در جلسات گرفته می شود خود باعث توانبخشی و آگاهی مردم و مسئولین در موضوع مربوطه است.

وی گفت: باید با تبادل و گردش اطلاعات بین استان های مختلف کارهایی که در هر استان انجام می شود به عنوان شاخص مطرح شود و الگویی برای دیگر استان ها باشد.

عراقی با اشاره به اینکه در حال حاضر مدیران و مسئولان محیط زیست حساسیت خاصی در این زمینه دارند، گفت:خوشبختانه امسال یک سال استثنایی از نظر منابع آبی است و برخلاف پیش بینی های انجام شده دوبرابر سال های گذشته بارندگی در سطح استان ثبت شده که این امر کمک فراوانی در پاکیزگی محیط زیست و حفظ منابع آب  دارد تا بخشی از خسارت هایی که به منابع آب زیرزمینی وارد شد جبران شود.

معاون امور عمرانی استانداری همدان در مورد خطر آتش سوزی های بیشتر در سال جدید هشدار داد و اعلام کرد مردم خود را به صورت محلی. برای مقابله با آتش سوزی احتمالی آماده کنند.

وی تاکید کرد: باید دقت کنیم تا تهدیدها به فرصت تبدیل شده و در خصوص حریق مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست آمادگی عمومی وجود داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده