ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیشترین آلایش واحدهای صنعتی اردبیل در بخش فاضلاب است

به گزارش خبرنگار مهر، سید رضا موسوی بعدازظهر دوشنبه در جلسه بررسی وضعیت فعالیت واحدهای آلاینده اردبیل تصریح کرد: هر چند آلایش واحدهای صنعتی در بخش آب و خاک نیز دیده می‌شود اما بیشترین میزان به فاضلاب مرتبط است.

وی با اشاره به شناسایی ۲۶ واحد آلاینده صنعتی در استان اضافه کرد: تهیه فهرست واحدهای آلاینده با هدف محافظت از سرمایه‌های محیط‌زیست انجام می‌شود.

به گفته مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان بعد از تهیه لیست، کارشناسان اداره کل با بازرسی و نظارت بر عملکرد واحدهای آلاینده مشاوره‌های لازم را در اختیار واحدها قرار می‌دهند.

موسوی با تأکید به اینکه استانداردسازی فعالیت‌ها با پیوست زیست‌محیطی یک ضرورت است و اغماض نمی‌شود، ادامه داد: انتظار می‌رود واحدهای صنعتی به رعایت مؤلفه‌های زیست‌محیطی در فعالیت خود توجه داشته باشند.

وی متذکر شد: دستورالعمل فعالیت استاندارد و مطابق با مؤلفه‌های زیست‌محیطی تدوین شده و می‌تواند در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتی قرار گیرد.

مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان تأکید کرد: محیط‌زیست به صورت مستمر فعالیت واحدهای آلاینده را رصد می‌کند و از سویی انتظار می‌رود در صورتی که واحدی تعطیل شده و یا غیر فعال است مراتب از طریق دستگاه‌های مرتبط اطلاع‌رسانی شود.

موسوی تعداد واحدهای آلاینده‌ای که سال گذشته از لیست صنایع آلاینده خارج شده‌اند را چهار مورد برشمرد و متذکر شد: از سال گذشته فقط یک واحد جدید صنعتی وارد لیست صنایع آلاینده شده است.

وی افزود: صنایع آلاینده موظف هستند عوارضی را به‌به اداره کل امور مالیاتی پرداخت کنند تا در اختیار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها جهت توسعه همان منطقه قرار گیرد.

به گفته مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست استان در حال حاضر تمامی واحدهای آلاینده استان برای اخذ عوارض آلایندگی سال جاری به سازمان حفاظت از محیط‌زیست کشور معرفی شده‌اند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده