ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تعداد دانش‌آموزان متوسطه در روستاهای قم به حد نصاب نمی‌رسد

حسن مطیع در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص تعداد مدارس شبانه روزی فعال در قم افزود: ۲ مدرسه شبانه روزی در قاهان و کهک برای تحصیل دانش آموزان روستایی فعال است.

وی با بیان اینکه دانش آموزان به صورت شبانه روزی در این مدارس حضور دارند، افزود: در بخش کهک تنها یک دبیرستان پسرانه وجود دارد که به صورت شبانه روزی فعال است و دانش آموزان مقطع دبیرستان از روستاهای این بخش در این مدرسه تحصیل می‌کنند.

وی بیان کرد: در بخش خلجستان دو دبیرستان پسرانه در دستجرد و قاهان وجود دارد که در دستجرد دانش آموزان این روستا و در قاهان دانش آموزان بخش خلجستان و مرکزی حضور دارند.

رئیس اداره آموزش متوسطه نظری اداره کل آموزش و پرورش استان قم گفت: در دبیرستان قاهان ۱۵۰ دانش آموز و در دبیرستان کهک نیز ۲۵۰ دانش آموز به صورت شبانه روزی مشغول به تحصیل هستند.

وی عنوان کرد: رویکرد وزارتخانه بر حذف و جمع آوری مدارس شبانه روزی است.

مطیع اظهار کرد: در سال‌های گذشته در شهر قم دبیرستان‌های شهید فهمیده و حضرت معصومه(س) به صورت شبانه روزی فعالیت می‌کردند که سال گذشته تنها دانش آموزان سال سوم و چهارم را به صورت شبانه روزی پذیرش کرد و با پایان سال هیچ دانش آموزی به صورت شبانه روزی در این مدارس پذیرش نخواهند شد.

وی ابراز کرد: در بسیاری از روستاهای استان قم تعداد دانش آموزان به حد نصاب نمی‌رسد بنابراین نمی‌توان در هر روستا مدرسه‌ای جداگانه احداث کرد.

وی بیان کرد: از دانش آموزان در مدارس شبانه روزی هزینه‌ای دریافت نمی‌شود و سرانه غذایی نیز به آن‌ها داده می‌شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده