فعالیت ۱۰ مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا در استان اصفهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام رحمت‌الله اروجی پيش از ظهر دوشنبه در دیدار با آیت‌الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه در کاشان اظهار داشت: استان اصفهان به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام دارای شهرهای مطرحي همچون کاشان، آران و بیدگل، نجف آباد، شهرضا و غيره در امور ديني و پرورش نخبگان علمي و فرهنگي است.

وي با بيان اينكه بر اين اساس تبلیغات اسلامی استان اصفهان نیز بايد در حوزه‌های قرآنی و دينی تبلیغ  معارف اهل‌بيت‌(ع) در سطح دنیا و جهان اسلام فعاليت‌های موثری داشته باشد، ابراز داشت: سازمان تبلیغات اسلامی مولود انقلاب اسلامی است كه در تیرماه سال ۶۰ به فرمان امام خمینی(ره) با هدف ساماندهی و نظارت راهبردی و حوزه تبلیغ دین تأسیس شد.

مديركل تبليغات اسلامی استان اصفهان با شرحی از فعاليت‌های اين سازمان تاكيد كرد: براساس اساسنامه و اسناد بالادستی موجود در اين سازمان، گروه‌های مخاطب متعددی در حوزه تبلیغ دینس با اين سازمان در ارتباط هستند كه شبکه شامل ائمه جمعه و جماعات، امام جماعت مساجد، مدارس، ادارات و مراکز آموزشی و دانشگاه‌ها، مبلغان و غيره از اين جمله هستند.

یک چهارم ظرفیت سازمان تبليغات برای فعالیتهای قرآنی در نظر گرفته شده است

وی جامعه قرآنی شامل مجموعه مؤسسات قرآنی، خانه های قرآن روستایی و شهری، حافظان و قاریان و گروه های مختلف قرآنی، مربیان قرآن در رده ها و سطوح مختلف را از ديگر حوزه‌های فعالیتهای سازمان تبلیغات اسلامی برشمرد و گفت: در واقع دارالقرآن الکریم سازمان تبلیغات اسلامی اصیل‌ترین نهاد قرآنی در سطح کشور است که بر محور مباحث آموزشی اين حوزه فعالیت دارد و یک چهارم ظرفیت اين سازمان برای فعالیتهای قرآنی در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام اروجی ابراز داشت: همچنين تشکل‌های دینی شامل هیئت‌های مذهبی، جامعه مداحان خواهر و برادر، انجمنهای اسلامی و کانونهای فرهنگی تبلیغی از ديگر حوزه های فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی هستند.

توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی از بسترهای حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است

وي با بيان اينكه  توسعه مدارس علوم و معارف اسلامی یکی از بسترهای ویژه و موثر حرکت در مسیر اقتصاد مقاومتی است، گفت: تعریف درست از سرمایه، نگهداشت و استفاده بهینه از آن از اصول اجتناب ناپذیر اقتصادی مقاومتی است.

 مديركل تبليغات اسلامی استان اصفهان ابراز داشت: از آن‌جا که مهم‌ترین سرمایه کشور جوانان هستند و مدارس علوم و معارف اسلامی در راستای آشنایی نسل جوان در بستر معارف دینی به حفظ سرمایه‌های ارزشمند انسانی و پرورش نیروی مدیریتی معتقد به مبانی دین مبین اسلام و مکتب ناب تشیع گام برمیدارد، اين مدارس نيز در این تعریف جای می‌گیرند.

وي  با اشاره به فعاليت ۱۴۰ دبیرستان علوم معارف صدرا در كشور تاكيد كرد: از این تعداد ۱۰ دبیرستان علوم معارف صدرا در ۵ شهرستان استان اصفهان شامل اصفهان، کاشان، نجف آباد، شهرضا، خوانسار و لنجان فعالیت دارند و حدود دو هزار دانش آموز دختر و پسر در آنها مشغول به تحصیل هستند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فعالیت ۱۰ مدرسه علوم و معارف اسلامی صدرا در استان اصفهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X