ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

۴۵درصد مصوبات سال۹۴ ستادملی جوانان محقق شد

به گزارش خبرنگار مهر، سیدجواد رضوی در جلسه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با اشاره به تاریخچه تشکیل این ستاد افزود: ستاد ملی ساماندهی امور جوانان در سال ۸۳ با توجه به رویکرد برنامه چهارم توسعه شکل گرفت و نخستین جلسه آن در فروردین ۸۴ تشکیل شد.

وی از تشکیل ۷ جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان در سال ۹۴ خبر داد و ادامه داد: این آمار در مقایسه با سال ۹۳ که تنها سه جلسه از ستاد تشکیل شده بود رشد کمی خوبی را نشان می دهد اما موظفیم هر سال ۱۲ جلسه داشته باشیم.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از برخی دستگاه ها به دلیل شرکت نکردن در جلسات ستاد اضافه کرد: وزارت راه و شهرسازی تاکنون در هیچ یک از جلسات ستاد ساماندهی امور جوانان شرکت نکرده است که این را به مسئولان وزارت راه منعکس کرده ایم.

رضوی حضور برخی دستگاه ها خارج از سطح تعریف شده در ستاد را یکی دیگر از مشکلات این ستاد اعلام کرد و گفت: تاکید ما بر حضور اعضای اصلی جلسه است اما وزارت جهاد سازندگی این موضوع را رعایت نکرده است.

وی تاکید کرد: بیشترین میزان غیب اعضا در جلسه ۵۶ ستاد بود که برای نخستین بار تاکید بر حضور اعضای اصلی شده بود و در جلسه آخر سال ۹۴ بیش از ۷۰ درصد اعضا شرکت کردند.

رضوی اضافه کرد: از لحاظ کیفی جلسات ستاد ارتقا مطلوبی داشته است همچنین در سال ۹۳ موضوع ازدواج بیش از دیگر موضوعات حوزه جوانان مورد توجه قرار گرفته بود اما از اشتغال، هویت و مشارکت جوانان و اوقات فراغت جوانان غفلت شده بود که این موارد در دستور جلسات سال ۹۴ قرار گرفت و سال گذشته به موضوع اوقات فراغت بیشتر از همه موضوعات پرداخته شد.

مدیرکل ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به مصوبات ستاد ملی ساماندهی امور جوانان پرداخت و گفت: در سال ۹۳، ۱۴ مصوبه داشتیم که ۸۸ درصد آن اجرا شد اما در سال ۹۴، ۴۴ مصوبه داشتیم که تاکنون ۴۵ درصد آن محقق شده است.

وی عدم همکاری دستگاه های عضو، تکمیل نشدن سند سلامت جوانان توسط وزارت بهداشت را از عدم تحقق مصوبات ستاد دانست و ادامه داد: ۶ کمیسیون تخصصی ذیل ستاد ساماندهی در سال ۹۴ به تصویب رسید که کمیسیون مشارکت اجتماعی و هویت بیشترین جلسات را داشته و کمترین جلسات مربوط به جلسات کمیسیون ازدواج و خانواده بوده است.

 ادامه دارد...

[ منبع این خبر سایت مهر-جامعه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-جامعه منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده