ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایستگاه رادیویی در شهرستان مشگین‌شهر ایجاد شود

ایستگاه رادیویی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشگین‌شهر گفت: با توجه به گستره‌ اخبار در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی در سطح شهرستان و اطلاع‌رسانی آن به مردم ایجاد ایستگاه رادیویی در مشگین‌شهر ضرورت دارد.

به گزارش خبرگزاری تسینم از مشگین‌شهر، محمد رستمی صبح امروز در جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی در مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به نیاز شهرستان به یک رسانه عمومی در صدد ایجاد ایستگاه رادیو در شهرستان هستیم که این امر به لحاظ گستره اخبار در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و قابلیت‌های سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف منطقه بسیار ضرورت دارد.

وی با اشاره به فرهنگ غنی و آداب و رسوم کهن مردم مشگین‌شهر و اهمیت اطلاع‌رسانی این فرهنگ به نسل امروز تصریح کرد: در راستای تحت پوشش قرار دادن تمام شهروندان و حتی روستاهای دور دست پیگیر اخذ مجوز و امتیاز ایجاد ایستگاه رادیویی در سطح شهرستان هستیم و امیدواریم با مساعدت مسئولان مربوطه در سطح استان به زودی شاهد راه اندازی ایستگاه رادیویی در این منطقه باشیم و از این طریق علاوه بر اطلاع‌رسانی خبری در احیای آداب و رسوم ارزشمند این منطقه نیز بکوشیم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی و تاکید مقام معظم رهبری بر تحقق اقتصاد مقاومتی افزود: نیاز است در این راستا نهادهای فرهنگی با تبلیغ ، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی زمینه عمل  به شعار سال و تحقق اهداف ان را فراهم نموده و در این راستا تمام ابزار و امکانات موجود را بکارگیرند.

رستمی با اشاره به مصوبات جلسه اقتصاد مقاومتی در شهرستان و کاربردی نمودن بندهای مربوط به آن بیان کرد:  تکیه بر اقتصاد دانش‌بنیان، راه‌اندازی صنایع تبدیلی، مشاغل خانگی ، توانمند سازی و آگاهی بخشی به شهروندان، تبدیل تفکر و اندیشه به اقتصاد، تغییرو اصلاح الگوی مصرف، کنترل هزینه‌ها ، فرهنگ سازی ، تبلیغ و ترویج در سطح شهرستان از جمله موارد مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید در تمام طرح‌ها و برنامه‌ها لحاظ شوند.

وی اهمیت آموزش پایه‌ را بسیار مهم دانست و گفت: فرهنگ سازی آموزش پایه‌ای و ایجاد ذائقه جدید توسط نهادهای آموزشی و فرهنگی از جمله آموزش و پرورش و مهدهای کودک مدنظر قرارگرفته و دستگاه‌های تاثیرگذار از جمله صداو سیمای استان با پوشش فراگیر منطقه‌ای و آگاه بخشی به عموم مردم با کارهای زیربنایی از جمله ایستگاه رادیویی در شهرستان اقدام جدی بعمل آورند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X