ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حال فوتبال خوب است ؛ ببین و باور کن!

عصرایران ؛ مهدی شادمانی - فقط چند ساعت دیگر هزاران آبادانی طلایی پوش روی سکوهای تختی فریاد می زنند و برزیل را هل می دهند سمت گل زدن. نه آنها که همه آبادانی های آبادان و شهرهای دیگر میخ صفحه تلویزیون هایشان هستند که دوباره صنعت را به لیگ برتر برسانند. عینک ریبنی ها از چند هفته پیش استرس امروز را دارند.استرس اینکه تیم شان ببرد و ببرد و ببرد و دوباره نفس غول های لیگ برتری را بگیرد. قصه آنها همان قصه شیراز است. شهرفوتبالی که تیم فوتبال برق اش نابوده شده و فجر اش هم به لیگ یک رفته بود.شیرازی ها هم همان مسابقه را نگاه می کنند. فینال لیگ دسته اول برای انتخاب صعودکننده آخر ؛ صنعت نفت - فجرسپاسی.


شیرازی ها سهم شان را از فوتبال درجه اول پس می خواهند. نه سهمی که با انتقال تیم ها و دخالت های سیاسی پرداخت شود، نه سهمی که فلان رییس دستورش را بدهد و بهمان رییس پزش را . آنها دنبال سهم از دست رفته شان هستند سهمی که می توانند خودشان به دست بیاورند. آنها 90 دقیقه در خانه هایشان برای تیم اول شیراز دعا می کنند. برای بازگشت به صحنه اول فوتبال ایران.


مردم آبادان ، مردم شیراز حالشان خوب است حالا توبگو برای چند ساعت دیگر . تو بگو مقطعی اما بالاخره یکی شان می برد و یکی می بازد و یک شهر فوتبالی دوباره لیگ برتر برمی گردد. برگشت آنها به لیگ برتر یعنی هربازی 10هزار نفر اضافه تر برای لیگ برتر. نبرد شادی درآبادان پشت بند یک شادی دیگر است. شادی ای که استقلال صنعتی یا همان استقلال خوزستان به جنوبی ها هدیه کرده بود.یک جشن بی پایان برای قله نشینی مهد فوتبال در لیگ برتر.حالا شاید استقلال اهواز پایین رفته باشد شاید پرطرفدارترین تیم اهواز باید برای بازگشت بجنگند اما قهرمانی در لیگ برتر و هیجان برای بازگشت صعنت نفت به لیگ برتر اینقدر هست که یک جنوب را یک سال فوتبالی سرحال نگه دارد.


خوشحالی جنوبی ها با غم شمالی ها همراه شده. ملوان لیگ برتر را از دست داده و باید دوباره همه چیزش را از نوبسازد اما در همان شمال هم حال فوتبال خوب است. اگر ملوان پایین رفته حالا بعد از سال های سپیدرود به لیگ دسته اول آمده. شاید جمع اینها خوشحالی نباشد. برای تیم پرطرفدار ملوان و تیم سنتی و قدیمی سپید رود اما سال بعد هیجان لیگ یک در شمال اگر از لیگ برتربیشترنباشد مطمئن باشید که کمتر نیست. دربی گیلان حالا بعد از سال ها برگزار می شود و فوتبال شمال را زنده می کند.


درغرب تراکتورسازی بعد از فصلی نا امید کننده در آستانه کسب سهمیه قراردارد و ماشین سازی هم خودش را بالا کشیده و یکی دیگر از صاحبان فوتبال ایران صاحب 3 تیم لیگ برتری شده . در شرق مشهد دونمانیده اش را حفظ کرده و مهمتر از همه مرکز؛یک سال فوتبالی استقلال با بازیکنان جوان بالای جدول بوده و در پایان لیگ تیم پرهیجان برانکو تا قهرمانی فقط 3 گل کم داشته. دربی برگشت هم پرهیجان بوده و پر گل و پرسروصدا.


حالا جنوبی های فوتبال خوب است ، شمالی ها هم خوب می شود ، شرق و غرب فوتبال پر قدرت اند و در مرکز حتی برای قهرمان نشدن تیم پرسپولیس صدهزار نفر ایستاده دست می زنند و تشویق می کنند. حال فوتبال خوب است همین طور که تیم ملی یک دوجین بازیکن جوان دارد که آماده جنگیدن و رسیدن به جام جهانی هستند. حال فوتبال خوب است ، حال مردم فوتبال هم همینطور . دوروبرتان را نگاه کنید.مردم فوتبال دوباره نفس می کشند.

[ منبع این خبر سایت عصر ایران-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت عصر ایران-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده