ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روز جهانی ارتباطات در عمارت کلاه فرنگی

روز جهانی ارتباطات در عمارت کلاه فرنگی فناوری اطلاعات > فناوری اطلاعات و ارتباطات - همزمان با روز جهانی ارتباطات و روابط عمومی، معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت، در نشست ذیحسابان دستگاه های اجرایی که با میزبانی وزارت ارتباطات و در عمارت کلاه فرنگی برگزار شد، افتتاح درگاه دولت الکترونیک در روز گذشته توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را نوید بخش الکترونیکی شدن تعاملات مالی در دستگاه های اجرایی عنوان کرد.

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس راسخ در این نشست با تبریک اعیاد شعبانیه و اشاره به تحولات تکنولوژیک در دنیا، اظهار داشت:ICT و IT بر توسعه در جوامع، ایجاد درآمد ملی، رونق کسب و کار و ایجاد فرصتهای شغلی تاثیر مستقیمی دارد و امروز در تمامی زمینه های زندگی انسان نقش آفرینی می کند.


وی لازمه توسعه را ایجاد زیرساخت برشمرد و خاطر نشان کرد: در کنار ایجاد زیرساختها بحث بهره گیری از زیرساختها و اصلاح ساختارها می باشد که جهت بهره گیری از زیرساخت ها لازم و ضروری است.


مهندس راسخ با اشاره به فراهم شدن ظرفیت لازم توسط سازمان فناوری اطلاعات گفت: لازم است از زیرساختها استفاده کرد و این جلسه نیز در راستای معرفی توانمندیهای موجود به ویژه درگاه دولت الکترونیک به دستگاه های اجرایی است.


وی خاطر نشان کرد: با توجه به بخشنامه دولت در خصوص توسعه و گسترش کاربری فناوری اطلاعات ظرفیت خوبی در حمایت و توسعه فناوری ایجاد شده که باید بر اجرای دقیق آن نظارت داشت.


مهندس راسخ با تاکید بر امکان ارایه بسیاری از خدمات دستگاه ها از طریق الکترونیکی، در خصوص مزایای دولت الکترونیک به کاهش فساد اداری اشاره کرد و گفت: دولت الکترونیک با حذف واسطه ها و ارتباطات رو در رو به تحقق سلامت اداری در کشور کمک شایانی می نماید.


وی در ادامه با اشاره با تعریف ابعاد مختلف دولت الکترونیک در زمینه ارتباط دولت با شهروندان، ارتباط دولت با بازار، ارتباط دولت با دولت و حتی تعامل درون دولت، افرود: درگاه واحد دولت الکترونیکی که در آن 826 خدمت از69 دستگاه ارایه شده است، فرصتی است تا دستگاه ها بتوانند به ارایه خدمات خود از طریق آن اقدام کنند.


مهندس راسخ نقش ذی حسابان را در استفاده و معرفی توانمندی های این درگاه در دستگاه های اجرایی کلیدی برشمرد و افزود: ذی حسابان به خوبی می توانند در استفاده از اسناد الکترونیکی، ارجاع امور از طریق درگاه دولت الکترونیک، اتصال به GSB سازمان فناوری، تاثیر گذار باشند.


مهندس راسخ همچنین با درخواست مجدد از ذی حسابان جهت توجیه دستگاه ها در ارایه فعالیت ها از طریق این درگاه الکترونیکی گفت: با ترغیب دستگاه ها زمینه الکترونیکی شدن خدمات و تحقق دولت الکترونیکی فراهم کنند.
وی ادامه داد: بخش نامه پرداخت حقوق کارکنان دولت از طریق الکترونیکی نیز در دستور کار دولت است که یک گام مثبت رو به جلو می باشد.

معاون توسعه مدیریت، هماهنگی و امور پشتیبانی وزارت از مزایای دیگر این جلسه اشنایی با مشکلات و نظرات ذی حسابان دانست و افزود: نقطه نظرات ذی حسابان در کمیته های تخصصی طرح و بررسی خواهد شد.وی در پایان با تاکید بر هدف آشنا کردن دستگاه های اجرایی با زیرساخت های ایجاد شده، ابراز امیدواری کرد که بتوان تعامل دستگاه های اجرایی را در بحث دولت الکترونیک افزایش داد و موجب استفاده بیشتر آنها از درگاه دولت الکترونیکی شد.

5656

کلید واژه ها: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-فناوری می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت خبرآنلاین-فناوری منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده