ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

زبان هنر ابزار محکمی برای ترویج فرهنگ زیست محیطی است

محمد علی پیر سبزی روز دوشنبه در چهارمین روز از پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز در یاسوج به خبرنگار ایرنا افزود: امروزه فرهنگ و هنر به عنوان پایه و رکن اصلی شناخت در هر جامعه محسوب و نقش مهمی نیز در نهادینه کردن فرهنگ زیست محیطی جوامع دارند.
وی اظهارکرد: فرهنگ و هنر آیینه ی تمام نمای هر جامعه و بازخورد حرکت های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هر جامعه نیز در فرهنگ و هنر مشهود است.
پیرسبزی بیان کرد: فرهنگ و هنر موثرترین زبانی است که می تواند بشناسد و آگاهی های لازم را نیز به جامعه انتقال دهد.
وی تصریح کرد: امروزه فعالیت های خوبی در سازمان محیط زیست جوامع برای احیای فرهنگ زیست محیطی در حال انجام است اما جوابگو نیست.
پیرسبزی افزود: در چهارمین روز از جشنواره بین المللی فیلم سبز در یاسوج 60 تا 70 ساعت فیلم با موضوع زیست محیطی در قالب مستند، داستانی، سینمایی و انیمیشن اکران شده است.
وی گفت: تاکنون یک هزارو 250 نفر نیز از اکران این فیلم ها دیدن کردند.
پیرسبزی عنوان کرد: تاکنون آثار خوبی در زمینه زیست محیطی در سطح استان تولید که تعدادی از این فیلم ها نیز رتبه ملی کسب کرده اند.
وی با بیان اینکه موضوع زیست محیطی منحصر به یک فرد، جامعه و کشور نیست بیان کرد: مشارکت همه جوامع برای حفظ این میراث گرانبها که با زندگی همه موجودات در ارتباط است لازم است.
جشنواره فیلم سبز بعد از 10 سال وقفه در 60 نقطه کشور در حال اجرا است.
این جشنواره به مدت هفت روز در یاسوج با نمابش 250 فیلم وانیمیشن ادامه خواهد داشت.
چهارمین روز این جشنواره همراه با نمایش فیلم های مستند با استقبال بیشتر دوستداران محیط زیست مواجه شد.
7531/6162

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده