فرزندان طلاق در معرض بیشترین آسیب ها در جامعه هستند

سعید شبستری روز دوشنبه در کارگروه خانواده با رویکرد حقوق کودکان اظهار کرد: گروه دوم کودکانی هستند که پدران و مادران آنها معتاد و اولین قربانیان معتادان اعضای خانواده به خصوص فرزندان آنان هستند.
وی ادامه داد: فرزندا زندانیان نیز باید مورد توجه بیشتر قرا گیرند زیرا که در بند بودن پدر و سرپرست خانواده خود معضلی برای فرزندان است و آنها را بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار می دهد و گاه تعدادی از این فرزندان تبدیل به کودکان خیابانی و یا کودکان کار می شوند.
شبستری همچنین در خصوص کودکان فراری از منزل نیز گفت: اداره کل بهزیستی در خصوص شناسایی و نگهداری این کودکان بخوبی فعالیت کرده و در برخی موارد شاهد بازگشت این کودکان به آغوش خانواده هایشان هستیم.
وی تاکید کرد: در استان آذربایجان شرقی تمامی موارد ذکر شده نسبت به سایر استان ها آمار کمتری دارد ولی باید این مسایل همچنان مورد توجه مسوولان قرار گیرد.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در کشور های پیشرفته سنجش توسعه یافتگی بر اساس حضور فعال معلولان در جامعه است افزود: در کشور ما به خصوص در آذربایجان شرقی نیز به این مهم اهتمام ویژه وجود دارد و 45کودک معلول زیر 15 سال و یک هزار و 58 معلول بالای 15 سال تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.
وی ادامه داد: 70 کودک زیر شش سال در شیرخوارگاه و 280 کودک در مراکز نگهداری اداره کل بهزیستی استان نگهداری می شوند و همچنین بیش از یک هزار و 300 کودک به اقوام و نزدیکانی که صلاحیت نگهداری داشته اند واگذار شده است.
شبستری گفت: بسیاری از بزه ها و آسیب های اجتماعی که در جامعه رخ می دهد توسط افرادی است که در کودکی دچار آسیب های روحی و روانی شده اند.
وی با تاکید اینکه کودک آزاری در آذربایجان شرقی به نسبت سایر استان ها بسیار کمتر است، گفت: از 40 کودک خیابانی شناسایی شده در استان 36 نفر به آغوش خانواده بازگشته و مابقی در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح انسداد بی سوادی در استان ادامه داد: هیچ کس در آذربایجان شرقی نباید به دلایل مشکلات اقتصادی و یا دوری از مراکز آموزشی از تحصیل باز ماند و تمام نهاد ها و فرمانداری های بر این موضوع توجه جدی دارند.
وی ادامه داد: انسان سالم و آموزش دیده یکی از شاخص های مهم توسعه است و سرمایه اصلی کشور ما نیز منابع فیزیکی همچون نفت و گاز نیست بلکه نیروی انسانی توانمند و فرهیخته است.
شبستری از سازمان های مردم نهاد در خواست کرد در حوزه رسیدگی به امور کودکان بیش از پیش فعال شوند و به عنوان مطالبه گران مردمی از دستگاه ها و نهادهای دولتی پیگیر مسایل کودکان باشند.
6120/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرزندان طلاق در معرض بیشترین آسیب ها در جامعه هستند» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X