ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فرزندان طلاق در معرض بیشترین آسیب ها در جامعه هستند

سعید شبستری روز دوشنبه در کارگروه خانواده با رویکرد حقوق کودکان اظهار کرد: گروه دوم کودکانی هستند که پدران و مادران آنها معتاد و اولین قربانیان معتادان اعضای خانواده به خصوص فرزندان آنان هستند.
وی ادامه داد: فرزندا زندانیان نیز باید مورد توجه بیشتر قرا گیرند زیرا که در بند بودن پدر و سرپرست خانواده خود معضلی برای فرزندان است و آنها را بیشتر در معرض آسیب های اجتماعی قرار می دهد و گاه تعدادی از این فرزندان تبدیل به کودکان خیابانی و یا کودکان کار می شوند.
شبستری همچنین در خصوص کودکان فراری از منزل نیز گفت: اداره کل بهزیستی در خصوص شناسایی و نگهداری این کودکان بخوبی فعالیت کرده و در برخی موارد شاهد بازگشت این کودکان به آغوش خانواده هایشان هستیم.
وی تاکید کرد: در استان آذربایجان شرقی تمامی موارد ذکر شده نسبت به سایر استان ها آمار کمتری دارد ولی باید این مسایل همچنان مورد توجه مسوولان قرار گیرد.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در کشور های پیشرفته سنجش توسعه یافتگی بر اساس حضور فعال معلولان در جامعه است افزود: در کشور ما به خصوص در آذربایجان شرقی نیز به این مهم اهتمام ویژه وجود دارد و 45کودک معلول زیر 15 سال و یک هزار و 58 معلول بالای 15 سال تحت پوشش خدمات بهزیستی قرار دارند.
وی ادامه داد: 70 کودک زیر شش سال در شیرخوارگاه و 280 کودک در مراکز نگهداری اداره کل بهزیستی استان نگهداری می شوند و همچنین بیش از یک هزار و 300 کودک به اقوام و نزدیکانی که صلاحیت نگهداری داشته اند واگذار شده است.
شبستری گفت: بسیاری از بزه ها و آسیب های اجتماعی که در جامعه رخ می دهد توسط افرادی است که در کودکی دچار آسیب های روحی و روانی شده اند.
وی با تاکید اینکه کودک آزاری در آذربایجان شرقی به نسبت سایر استان ها بسیار کمتر است، گفت: از 40 کودک خیابانی شناسایی شده در استان 36 نفر به آغوش خانواده بازگشته و مابقی در مراکز بهزیستی نگهداری می شوند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اجرای طرح انسداد بی سوادی در استان ادامه داد: هیچ کس در آذربایجان شرقی نباید به دلایل مشکلات اقتصادی و یا دوری از مراکز آموزشی از تحصیل باز ماند و تمام نهاد ها و فرمانداری های بر این موضوع توجه جدی دارند.
وی ادامه داد: انسان سالم و آموزش دیده یکی از شاخص های مهم توسعه است و سرمایه اصلی کشور ما نیز منابع فیزیکی همچون نفت و گاز نیست بلکه نیروی انسانی توانمند و فرهیخته است.
شبستری از سازمان های مردم نهاد در خواست کرد در حوزه رسیدگی به امور کودکان بیش از پیش فعال شوند و به عنوان مطالبه گران مردمی از دستگاه ها و نهادهای دولتی پیگیر مسایل کودکان باشند.
6120/518

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X