ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تاکید رئیس کمیته ملی المپیک بر نهادینه شدن علم و عمل در ورزش

وی در نخستین دوره «مدیریت المپیک سولیداریتی» در سال 2016 در ایران در جمع مدیران ورزشی دانشگاه های کشور گفت: کمیته ملی المپیک به دنبال تلفیق دو دیدگاه علم و عمل در مدیریت ورزش کشور است.
نخستین دوره چهار روزه «مدیریت المپیک سولیداریتی» در سال ۲۰۱۶ میلادی در ایران از روز دوشنبه - امروز در محل کمیته ملی المپیک آغاز شد. این دوره با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و کمیته ملی المپیک برگزار می شود.
در دوره های «مدیریت المپیک سولیداریتی» در مورد مفاهیم المپیک، جنبش المپیک، مدیریت کاروان های اعزامی به رویدادهای ورزشی گفت و گو می شود.
هاشمی با بیان اینکه «این، صد و پنجمین دوره مدیریت المپیک سولیداریتی است که در 23 سال گذشته در ایران برگزار می شود»، گفت: کمیته ملی المپیک از سال 1993میلادی اقدام به برگزاری دوره های مختلف مدیریت ورزشی المپیک سولیداریتی کرده است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته ملی المپیک، وی گفت: برگزاری دوره های مدیریت ورزشی برای کشورهای مختلف حداکثر سه دوره در سال است و ما سعی کردیم از حداکثر ظرفیت در برگزاری این دوره ها به جهت اهمیت آن برای بهبود مدیریت ورزش کشور استفاده کنیم.
کمیته بین المللی المپیک در سال 1971 میلادی با هدف کمک بیشتر به کمیته های ملی المپیک در زمینه ترقی ساختار خود و توسعه ورزش و حضور موفق تر در بازی ها و جنبش المپیک، کمیته فرعی به نام المپیک سولیداریتی تشکیل داد.
این کمیته علاوه بر ارائه الگوی اجرایی یکسان به همه کشورها، کتاب هایی نیز به عنوان منبع در اختیار کمیته های ملی المپیک کشورهای عضو قرار می دهد و کمیته های ملی المپیک کشورها با اخذ مجوز از این نهاد بین المللی مجاز به ترجمه و انتشار این کتاب ها به زبان رسمی خود می شوند.
بر این اساس در سال 1371 هجری با تشکیل واحد آموزش و پژوهش کمیته ملی المپیک برنامه های المپیک سولیداریتی به اجرا درآمد و به شرکت کنندگان در این دوره ها گواهینامه بین المللی اعطا می شود.
رئیس کمیته ملی المپیک اظهار امیدواری کرد که با برگزاری دوره های تخصصی با هدف تلفیق علم و عمل کیفیت مدیریت در ورزش کشور بهبود یابد.
هاشمی در جمع 30 تن از مدیران ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: این دوره ها حاصل 50 سال تجربه در کمیته بین المللی المپیک است که بر اساس برنامه ریزی دقیق و هم اندیشی شکل گرفته است.
ورزشی**9250**1545

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-ورزشی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-ورزشی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده