ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تقویت ۱۱۷پله‌ای شاخص کل بورس

بازار سهام امروز شاهد کاهش محسوس حجم و ارزش معاملات روزانه نقدی سهام نسبت به روزهای قبل بود و به لطف بازارگردانی حقوقی‌ها در گروه‌های شاخص‌ساز با سبزپوش شدن نماگرهای خود روبه‌رو شد، شاخص کل بورس ۱۱۷ واحد تقویت شد. خبرگزاری فارس: شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز دوشنبه 27 اردیبهشت ماه 95، با افزایش 117 واحدی به رقم 75 هزار و 980 واحد رسید.

شاخص کل هم‌وزن نیز با افزایش 23 واحدی به عدد 13 هزار و 616 واحد رسید.

شاخص سهام آزاد شناور اما با افزایش 96 واحدی به عدد 84 هزار و 294 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 111 واحدی به رقم 52 هزار و 995 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با 79 واحد افزایش به عدد 167 هزار و 167 واحد دست یافت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس)، با افزایش 2 واحدی عدد 801 واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت تاپیکو با 53 واحد، بانک ملت با 45 واحد و گسترش نفت و گاز پارسیان با 42 واحد افزایش، بیشترین تأثیر مثبت را در برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند. در مقابل معاملات سهام در نماد معاملاتی سه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با 156 واحد، ملی صنایع مس ایران با 22 واحد و بانک پاسارگاد با 18 واحد کاهش، بالاترین تأثیر منفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران به بیش از 245 میلیارد تومان بالغ شد که ناشی از دست به دست شدن 899 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 66 هزار و 130 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز، نماد معاملاتی شرکت‌های نساجی بروجرد، حق تقدم خرید سهام توسعه صنایع بهشهر، بیمه ما، سیمان ارومیه، سیمان خوزستان، کاشی و سرامیک سعدی، داروسازی زاگرس فارمد پارس، توکا رنگ فولاد سپاهان، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های مدیریت سرمایه‌گذاری امید، سیمان ایلام، مخابرات ایران، پتروشیمی مبین، پشم شیشه ایران، چرخشگر، دوده صنعتی پارس، شیر پاستوریزه پگاه آذربایجان غربی، پتروشیمی خراسان، آهن و فولاد ارفع، صنایع غذایی مینو شرق، نفت پارس، سیمان مازندران، سرمایه‌گذاری خوارزمی، خدمات دریایی و کشتیرانی خط دریا و بندر، پتروشیمی ممسنی، شوکوپارس، بیمه سینا، و حق تقدم خرید سهام آن متوقف شدند.

امروز همچنین رقابت بر سر خرید بلوک 87.08 درصدی شرکت حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، به قیمت پایه هر سهم 33.78 ریال به دلیل ادامه رقابت از سوی متقاضیان به جلسه معاملاتی روز بعد موکول شد.

* جلوداری قندی‌ها و تک‌سهم‌های برخوردار از سود نقدی بالا در فصل مجامع

به گزارش فارس امروز در نماد معاملاتی فولاد کاویان اندکی کمتر از 40 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان به طور بلوکی میان سهامداران حقوقی این شرکت دست به دست شد.

در گسترش تجارت و سرمایه ایرانیان نیز امروز 24 میلیون سهم به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان میان کدهای درون گروهی سهامدار عمده جابه‌جا شد. در تاید واتر خاورمیانه نیز امروز بیش از 15 میلیون سهم به ارزش بیش از 6 میلیارد تومان با معاملات درون‌گروهی روبه‌رو بود.

امروز همچنین ملی صنایع مس ایران با کد به کد شدن حدود 12 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده روبه‌رو بود.  در گسترش صنایع انرژی آذراب اما امروز 8 میلیون سهم به ارزش 2 میلیارد تومان میان سهامداران عمده حقوقی دست به دست شد.

گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید نیز شاهد معاملات درون‌گروهی 5 میلیون سهمی به ارزش بیش از 800 میلیارد تومان با هدف تجمیع سهام از سوی سهامدار عمده بود.

پتروشیمی شازند نیز امروز شاهد معاملات درون‌گروهی 4 میلیون سهمی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده خود در البرز دارو نیز امروز حدود 1.5میلیون سهم به ارزشی بیش از 2 میلیارد تومان از کد سهامدار عمده حقوقی این شرکت کد به کد شد.

همچنین پتروشیمی جم نیز با معاملات درون‌گروهی یک میلیون سهمی به ارزش بیش از یک میلیارد تومان از سوی سهامدار عمده خود بود و در نهایت سایپا آذین نیز امروز شاهد معاملات درون‌گروهی 700 میلیون سهمی از سوی سهامدار عمده خود به ارزش بیش از 91 میلیارد تومان بود.

 بازار سهام امروز شاهد تکاپوی معامله‌گران سهام برای تداوم حضور در تک‌سهم‌ها و گروه‌های کوچک برخوردار از سهام‌شناوری پایین بود، بازاری که در روزهای رکود و رخوت گروه‌هایی همچون قندی‌ها برخی دارویی‌ها و تک‌سهم‌های کم سرمایه بازار را تنها بهانه حضور خود برای کسب بازدهی کوتاه‌مدت می‌دانند.

هر چند که افت حجم و ارزش معاملات به خوبی در بازار سهام هویداست، اما اغلب معامله‌گرانی که پیش از این پرتفوی خود را اصلاح کرده‌اند، ترجیح می‌دهند تا نقش فروشنده بی چون و چرای بازار را بازی نکنند.

بر اساس این گزارش امروز معاملات بورس تهران نشان داد که اغلب معامله‌گران حقیقی و حقوقی ترجیح می‌دهند تا بازیابی دوباره بازار سهام به سمت خرید اوراق مشارکت و ابزارهای بدهی از جمله صکوک گرایش داشته باشند.

آنچه که مسلم است با توجه به درجا زدن گروه خودرویی‌ها و خروج برخی از سرمایه‌گذاران خسته در این گروه‌ها امکان کسب سود بالاتر از نرخ سود بانکی کوتاه‌مدت در بازار میسر نبوده و همچنان برخی ترجیح می‌دهند تا برگشت دوباره شادابی بازار سهام بر روی اوراق مشارکت با نرخ سود 21 تا 22 درصدی تمرکز کنند.

به گزارش فارس، امروز در بازار سهام همزمان با معارفه مدیرعامل جدید هلدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری، واگذاری بلوک‌های کنترلی و مدیریتی شستا از جمله در مجموعه «وپترو» و زیرمجموعه‌های آن مورد توجه بازار قرار گرفته است این در حالی است که هنوز هیچ موضع‌گیری رسمی از سوی مدیرعامل جدید شستا در مورد انگیزه و استراتژی این مجموعه سرمایه‌گذاری وابسته به سازمان تأمین اجتماعی ارائه نشده و اعلام این خبر باعث شده تا برخی از نمادهای معاملاتی حاضر در فهرست واگذاری شستا با بازدهی‌های بیش از 100درصدی مواجه باشند.

به گزارش فارس، امروز بازار سهام بازاری خنثی، رخوت‌انگیز و کم‌حجم بود که با پیش‌رو شدن گروه قندی‌ها و برخی شرکت‌های گروه دارویی تنها محلی برای تازیدن نوسان‌گیران در تک‌سهم‌ها و شرکت‌های برخودار از سود نقدی بالا در مجامع سالیانه بود. به نظر می‌رسد، با توجه به برگزاری تدریجی مجامع عادی سالیانه و با توجه به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان همچنان سایه سنگین رکود بر کلیت معاملات بازار سهام سنگینی کند. بازاری که کسب سود و منفعت در آن هم اکنون برای اغلب معامله‌گران اندکی دشوار شده است.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده