ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیانیه اتحادیه عرب در شصت و هشتمین سالگرد نکبت

اتحادیه عرب از جامعه جهانی و در راس آن سازمان ملل خواست ضمن تاکید بر مسئولیت بین المللی همه برای حمایت از مردم فلسطین، رژیم صهیونیستی را برای پایان فوری اشغالگری تحت فشار بیشتری قرار دهد. خبرگزاری ایسنا: به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، اتحادیه عرب در بیانیه‌ای که به مناسبت شصت و هشتمین سالگرد نکبت منتشر کرد، اقدامات نژاد پرستانه رژیم صهیونیستی در حق مردم فلسطین که می‌تواند هشداری برای شعله ور شدن آتش جنگ در منطقه شود را محکوم کرد.

اتحادیه عرب در ادامه از جامعه جهانی و نهادها و سازمان‌های بین المللی و در راس آنها سازمان ملل خواست "اسرائیل" را به عنوان عامل اشغالگر جهت تسلیم شدن در برابر خواست جامعه جهانی تحت فشار بیشتر بگذارند تا این رژیم اشغالگر قطعنامه‌های بین‌المللی مربوطه از جمله قطعنامه شماره 194 سازمان ملل در سال 1948 مبنی بر حق بازگشت و پرداخت خسارت را ا جرا کند.

همچنین اتحادیه عرب از جامعه جهانی خواست بر مسئولیت بین المللی برای جلب حمایت‌های جهانی از مردم فلسطین و پایان فوری اشغالگری تاکید کند.

این اتحادیه در ادامه تاکید کرد: صلح در منطقه بدون بازگشت امور به مجرای طبیعی خود محقق نخواهد شد و این امر نیز تنها با تشکیل کشور مستقل و قابل زندگی فلسطین به پایتختی قدس شرقی براساس مرزهای چهارم ژوئن 1967 (طبق قراردادهای بین المللی و طرح صلح عربی) و بازگرداندن حق فلسطینی‌ها محقق می‌شود.

مردم فلسطین هر ساله در تاریخ 15مه سالگرد تشکیل اسرائیل و آواره شدن هزاران فلسطینی در سال 1948 را به عنوان سالگرد نکبت برگزار می‌کنند.

[ منبع این خبر سایت فردانیوز-پربیننده ها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت فردانیوز-پربیننده ها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده