ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وضعیت امنیتی و اجتماعی استان قزوین قابل قبول است

به گزارش خبرنگار مهر، جمال انصاری ظهر دوشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که در دادگستری برگزارشد اظهارداشت: در سال گذشته با همکاری دستگاه قضایی، نیروی انتظامی و دستگاهها امنیتی اقدامات خوبی برای کاهش آسیب های اجتماعی انجام شد اما به نظر می رسد بستر مناسبی برای اقدامات پیشگیرانه در استان و کشور فراهم نشده است.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: هر چند در حوزه اقدامات پیشگیرانه در ابتدای راه هستیم اما با تعامل و همکاری مشترک و استفاده از دیدگاههای کارشناسی می توان در این زمینه بهتر عمل کرد و به نتایج مناسبی رسید.

انصاری تصریح کرد: باید توقع خود را با توجه به امکانات و ابزارهای اجرایی هماهنگ کنیم و در شرایطی که بسترسازی لازم صورت نگرفته نمی توان انتظار داشت فقط با امور پیشگیرانه و فرهنگ سازی به اهداف خود دست یابیم.

وضعیت امنیتی و اجتماعی استان قابل قبول است

انصاری یادآورشد: با بررسی همه جوانب می توان گفت وضعیت امنیتی و اخلاقی وهنجاری استان قزوین غیر متعادف نیست و قابل قبول است هر چند در این حوزه کاهش اسیب های اجتماعی باید با حساسیت و جدیت مورد توجه مسئولان ذیربط قرار گیرد.

وی اضافه کرد: سیر نزولی و نرم برخی جرائم در استان بیانگر اقدامات انجام شده در حوزه برخورد و پیشگیری است که امسال باید در حوزه پیشگیری فعالیت بیشتری صورت گیرد.

انصاری گفت: اقدامات قهری و انتظامی در کاهش آسیب ها و جرائم نقش بیشتری داشته و شاید بخش کمی از کاهش جرائم مربوط به امور پیشگیرانه است که این موضوع نشان می دهد هنوز نیازمند بسترسازی و کارهای بیشتری هستیم تا نتایج بهتری رقم بخورد.

رئیس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد:بایدتلاش کنیم برنامه ریزهای ما درمسیر تحقق منویات رهبری برای کاهش آسیب های اجتماعی و آموزش درست مسائل و آشنایی مردم با مقررات و قوانین باشد و در این راستا دغدغه همه ما باید کاهش اسیب های اجتماعی در بخش های مختلف باشد.

وی اضافه کرد: مراکز دانشگاهی باید کمک کنند تا با بررسی مسائل گذشته بهترین راهکارها برای پشگیری از جرائم در استان استفاده شود.

 

 

 

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X