ضرورت گسترش فرهنگ تعاون با استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز دوشنبه مسئولان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر و آموزش پرورش این شهرستان بر نقش آموزش دانش آموزان در امر اشتغال زایی و رونق کسب و کار تاکید کردند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر در جلسه مشترک بررسی تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش شبستر گفت: آموزش و پرورش به عنوان مجموعه ای که دارای پتانسل های بالایی می باشد می تواند در زمینه اشتغال زایی و رونق کسب و کار و تربیت نیروهای فعال و خلاق نقش به سزایی را ایفا نماید.

خدایی هدف از امضای این تفاهم نامه را توسعه و گسترش فرهنگ تعاون و کارآفرینی با استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: اطلاع رسانی دقیق به منظور استفاده بهینه از منابع انسانی و سرمایه های موجود در راستای راه اندازی کسب و کار های پایدار و مولد را از اهداف این تفاهم نامه است.

ابوالفضل سرتیپی مدیر آموزش و پرورش شبستر نیز در این جلسه اظهار داشت: آموزش و پرورش در نظر دارد تا با همکاری و تعامل سایر سازمانها و ارگانها و استفاده متقابل از ظرفیت ها و توانایی آنها در قالب تفاهم نامه همکاری به نفع جامعه، بخصوص جامعه فرهنگیان اقدام کند.

برنامه ریزی جهت توانمند سازی و استفاده از ظرفیت های بخش تعاون جهت ارتقاء کمی و کیفی در نظام آموزش و پرورش، توسعه همکاری های دو جانبه بین دو دستگاه در امر توسعه فرهنگ تعاون و مشارکت در کلیه فعالیتهای آموزشی دو دستگاه و همکاری و مشارکت در توسعه آموزشهای مهارتی شاخه کار و دانش و کارآفرینی، مفاد این تفاهم نامه را تشکیل می دهند.

تدوین برنامه های اجرایی، تحقق اهداف توسعه بخش تعاون و تحول بنیادین در امرتوسعه مشارکت های مردمی و غیر مردمی، حمایت از تشکیل تعاونیها در زمینه نظام آموزشی پژوهشی، مطالعاتی، فناوری، خیرین آموزشی و مدرسه ساز و نیز حمایت از تعاونیهای موجود و فعال، ارائه آموزشهای لازم به مدیران و اعضای تعاونیها، همکاری در تهیه طرح و صدور مجوز تعاونیهای فرهنگیان به منظور واگذاری مراکز آموزش رفاهی، بهداشتی، درمانی به تعاونیها و صدور مجوزهای تأسیس و بهره برداری تعاونیهای مرتبط با فرهنگیان از دیگر مفاد این تفاهم نامه  است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ضرورت گسترش فرهنگ تعاون با استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X