ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضرورت گسترش فرهنگ تعاون با استفاده از ظرفیت آموزش و پرورش

به گزارش خبرنگار مهر، ظهر امروز دوشنبه مسئولان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر و آموزش پرورش این شهرستان بر نقش آموزش دانش آموزان در امر اشتغال زایی و رونق کسب و کار تاکید کردند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شبستر در جلسه مشترک بررسی تفاهم نامه همکاری با آموزش و پرورش شبستر گفت: آموزش و پرورش به عنوان مجموعه ای که دارای پتانسل های بالایی می باشد می تواند در زمینه اشتغال زایی و رونق کسب و کار و تربیت نیروهای فعال و خلاق نقش به سزایی را ایفا نماید.

خدایی هدف از امضای این تفاهم نامه را توسعه و گسترش فرهنگ تعاون و کارآفرینی با استفاده از ظرفیت های آموزش و پرورش دانست و اظهار داشت: اطلاع رسانی دقیق به منظور استفاده بهینه از منابع انسانی و سرمایه های موجود در راستای راه اندازی کسب و کار های پایدار و مولد را از اهداف این تفاهم نامه است.

ابوالفضل سرتیپی مدیر آموزش و پرورش شبستر نیز در این جلسه اظهار داشت: آموزش و پرورش در نظر دارد تا با همکاری و تعامل سایر سازمانها و ارگانها و استفاده متقابل از ظرفیت ها و توانایی آنها در قالب تفاهم نامه همکاری به نفع جامعه، بخصوص جامعه فرهنگیان اقدام کند.

برنامه ریزی جهت توانمند سازی و استفاده از ظرفیت های بخش تعاون جهت ارتقاء کمی و کیفی در نظام آموزش و پرورش، توسعه همکاری های دو جانبه بین دو دستگاه در امر توسعه فرهنگ تعاون و مشارکت در کلیه فعالیتهای آموزشی دو دستگاه و همکاری و مشارکت در توسعه آموزشهای مهارتی شاخه کار و دانش و کارآفرینی، مفاد این تفاهم نامه را تشکیل می دهند.

تدوین برنامه های اجرایی، تحقق اهداف توسعه بخش تعاون و تحول بنیادین در امرتوسعه مشارکت های مردمی و غیر مردمی، حمایت از تشکیل تعاونیها در زمینه نظام آموزشی پژوهشی، مطالعاتی، فناوری، خیرین آموزشی و مدرسه ساز و نیز حمایت از تعاونیهای موجود و فعال، ارائه آموزشهای لازم به مدیران و اعضای تعاونیها، همکاری در تهیه طرح و صدور مجوز تعاونیهای فرهنگیان به منظور واگذاری مراکز آموزش رفاهی، بهداشتی، درمانی به تعاونیها و صدور مجوزهای تأسیس و بهره برداری تعاونیهای مرتبط با فرهنگیان از دیگر مفاد این تفاهم نامه  است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده