ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آمادگی واگذاری صادرات تعاونی های مرزنشین به کمیته امداد وجود دارد

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا آشناگرظهر امروز دوشنبه در جشن توانمندی و خود کفایی ۲ هزار و ۱۶ خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی کردستان وگرامیداشت هفتمین سالگرد سفر رهبری به استان که در مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار شد، گفت: با بیان اینکه محرومیت و فقر درد مشترک تمامی جوامع بشری است، گفت: به استثنای برخی کشورهای توسعه یافته مابقی کشورها در رفع محرومیت  توفیقی نداشته اند و همچنان فقر در این جوامع در حال رشد است.

وی عنوان کرد: در بخشی از خاورمیانه هم به دلیل وجود نا امنی و جنگ فقر و محرومیت افزایش پیدا کرده است.

وی ادامه داد: در جامعه اسلامی ما به برکت انقلاب اسلامی و آموزه های دینی و وجود نهادهای حمایتی هم چون کمیته امداد با محرومیت و فقر مبارزه شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با اشاره به اینکه ملاک و هدف امام از تشکیل کمیته امداد رفع محرومیت و مبارزه با فقر بود، بیان کرد کمیته امداد در طول عمر فعالیت خود توانسته تلاش خوبی در تحقق اهداف و مبارزه با فقر و محرومیت داشته باشد.

آشناگر ایجاد بیش از سه هزار فرصت شغلی را اقدامی بسیار سخت و مشکل خواند و اضافه کرد: بانک های استان هم بخشی ا زتسهیلات مورد نیاز ایجاد این تعداد فرصت شغلی را تخصیص و پرداخت کرده و این اقدام قابل تقدیری است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد(ره) مسیر رو به تکاملی را در حال پیمودن است، بیان کرد: امروزه خدمات درمانی، بیمه ای و حتی تامین مسکن توسط کمیته امداد به مددجویان تحت پوشش خود ارائه می شود.

وی با اشاره به اینکه در سند چشم انداز توسعه کشور از کمیته امداد به عنوان بخشی از ظرفیت برقراری توزان اجتماعی  نام برده شده است، عنوان کرد: این نهاد مقدس به عنوان معین دولت اعلام آمادگی کرده که محرومیت های موجود د رجامعه را برطرف کند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان افزایش تعداد دستگاه های تراکتور در روستاهای استان را تنها موجب افزایش هزینه بر کشاورزان دانست و گفت: سطح زیرکشت محصولات زراعی استان نیازمند این تعداد دستگاه تراکتور که از سوی کمیته امداد در اختیار کشاورزان قرار داده شده است، نیست.

آشناگر با اشاره به اینکه ظرفیت های باغبانی استان می تواند مدنظر کمیته امداد قرار گیرد، بیانکرد: اگر در استان این بخش تقویت شود و بانک ها هم تعامل بیشتری با کشاورزان در این بخش داشته باشند بی شک شاهد افزایش درآمد روستاییان و کاهش مهاجرت آنها خواهیم بود.

وی ادامه داد: استعدادها و پتانسیل های فراوانی هم در حاشیه شهرهای استان نهفته است که می توان انها را تبدیل به کارگاه های بزرگی که مولد باشند، کرد.

وی با بیان اینکه ظرفیت خوبی هم در تجارت و بازرگانی در مناطق مرزی کردستان نهفته است، عنوان کرد: مرزنشیان استان به خاطر عدم توانایی مالی ناگزیرشدند امتیازاتی که نظام در اختیار آنها قرارداده به تجار و بازرگانان واگذار کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان عنوان کرد: ما آمادگی داریم که در صورت ورود کمیته امداد امام (ره) بخشی از کارهای مربوط به  صادرات سوخت و تامین مالی کولبران و تعاونی های مرزنشین را به این نهاد واگذار کنیم.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده