ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان امسال افتتاح می‌شود

مرکز فرهنگی دفاع مقدس خرمشهر موزه خرمشهر موزه جنگ خرمشهر مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با اشاره به وضعیت احداث پارک موزه دفاع مقدس این استان گفت: در صورت تأمین اعتبار کافی برای احداث پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان فاز نخست این پارک موزه تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، محمدحسن سلامی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در سمنان با اشاره به اینکه پارک موزه دفاع مقدس از سوی بهترین طراحان کشور طراحی و مطالعه شده است و هم‌اکنون فاز نخست آن در حال ساخت است به کمبود اعتبارات اختصاص‌یافته به این مجموعه فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال گذشته حتی یک ریال از اعتبارات عمرانی به پارک موزه دفاع مقدس اختصاص نیافت.

وی با اشاره به قول مساعد مدیران استان سمنان برای جبران عدم تخصیص اعتبار سال 94 به پارک موزه دفاع مقدس این استان در اعتبارات امسال افزود: افتتاح فاز نخست پارک موزه سمنان منوط به تخصیص اعتبار است و در صورت تخصیص اعتبارات لازم این مجموعه بزرگ فرهنگی امسال افتتاح می‌شود.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان، پارک موزه دفاع مقدس این استان را بزرگ‌ترین مرکز فرهنگی دفاع مقدس در شرق کشور دانست و با اشاره به پیشرفت 70 درصدی فاز نخست آن بیان کرد: تاکنون بیش از 330 میلیارد ریال برای احداث این پارک موزه دفاع مقدس هزینه شده است و بیش از 170 میلیارد ریال دیگر برای تکمیل آن موردنیاز است.

سلامی با اشاره به اینکه فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس استان سمنان شامل صحن انقلاب، موزه دفاع مقدس، فرهنگ‌سرا و کتابخانه است که قسمت فرهنگسرای آن با پیشرفت 85 درصدی در احداث همراه بوده است.

وی با بیان به اینکه تمام توجه و توان اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان برای اتمام فاز نخست پارک موزه دفاع مقدس این استان متمرکزشده است گفت: مطالعات فازهای بعدی این پارک موزه هم‌اکنون در حال انجام است و برآورد دقیقی از میزان اعتبار موردنیاز برای تکمیل نهایی آن در دست نیست.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان سمنان با اشاره به اینکه برای تجهیز موزه دفاع مقدس از توان هنرمندان بومی استفاده می‌شود عنوان کرد: برای موزه آرایی آن از نسل پنجم موزه‌آرایی دنیا استفاده می‌شود که روش معتبر موزه‌آرایی در دنیاست.

سلامی با اشاره به هزینه موردنیاز برای موزه‌آرایی بخش موزه بزرگ‌ترین مرکز فرهنگی دفاع مقدس در شرق کشور از تدوین و انتشار فراخوان موزه‌آرایی آن در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار داشت: برای اتمام این پارک موزه به بیش از 100 میلیارد ریال اعتبار موردنیاز است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X