ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشکل کمبود نیرو‌ی انسانی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی برطرف می‌شود

پرستار برادر معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به کمبود نیروی انسانی در بیمارستان‌های استان گفت: به‌زودی کسری نیروهای نظام سلامت جبران خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، محمد دهقان صبح امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه در سال‌های آینده کسری نیرو‌های نظام سلامت جبران خواهد شد اظهار داشت: طی رایزنی‌های انجام شده در حوزه بهداشت و درمان کسری‌ نیروی انسانی به‌زودی جبران خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مجوزهای استخدامی کلید خورده است افزود:همچنین چند ماه آینده تعداد قابل توجهی از طریق آزمون که عمده آن مربوط به بیمارستان‌ها بوده جذب خواهند شد.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: حدود 500 تا 600 مجوز نیرو برای بیمارستان رازی و تمام بخش‌های آن گرفته شده است و به زودی کار جذب آن‌ها انجام خواهد.

دهقان با بیان اینکه برخی از خدمات دهی بیماران به بیمارستان امام رضا منتقل خواهد شد تصریح کرد: در صورت لزوم از مردم خواستاریم به بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه کنند.

وی اظهار داشت با این اقدام فضایی در بیمارستان ایجاد خواهد شد که دارای استاندارد‌های لازم است و همچنین تعداد تخت‌ها نیز افزایش می‌یابد و فضای اورژانس بیمارستان از یک هزار و 100 متر به یک هزار و 600 متر توسعه پیدا می‌کند.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند با اشاره به اینکه خدمات اورژانسی بیمارستان ولی عصر در مدت اجرای طرح به صورت موقت در کلینیک بیمارستان ارائه خواهد شد، افزود: همچنین خدمات کلینیکی بیمارستان نیز در شیفت صبح در بخش‌های بیمارستانی ارائه می‌شود و خدمات کلینیکی در شیفت عصر در کلینیک ویژه بیمارستان امام رضا(ع) ارائه می‌شود.

دهقان یادآور شد: اورژانس اطفال استاندارد را هم داخل‌‌ همان فضای اورژانسی بیمارستان ولی‌عصر(عج) پیش‌بینی کرده‌ایم که هم‌زمان با اجرای پروژه اجرایی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: امید است با صبر و تحمل مردم کار بهسازی اورژانس ولیعصر انجام شود و با بازسازی اورژانس ارائه خدمات به بهترین شکل صورت بگیرد و کادر پرسنل کار خود را در فضای بهتر، بزرگ‌تر و مطلوب‌تر انجام دهند.

رئیس بیمارستان امام رضا بیرجند نیز پیرامون بهسازی و توسعه اورژانس ولی‌عصر(عج) اظهار داشت: بازسازی اورژانس بیمارستان ولی‌عصر(عج) بسیار کار ارزشمندی است.

جلال احمدی افزود: در این راستا بیمارستان امام رضا نیز اقداماتی را انجام داده و پذیرای همکاران از درمانگاه بیمارستان هستیم و پذیرش بیماران اورژانس در این بیمارستان انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: بیماران در دو شیفت صبح و عصر به صورت سرپایی ویزیت خواهند شد و همچنین در این راستا تعداد اتاق‌ها را برای ارائه خدمات بهتر افزایش دادیم.

رئیس بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند نیز گفت: زایشگاه بیمارستان ولی عصر(عج) 60 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به 600 متر رسیده است.

وجه الله رئیسی اظهار داشت: توسعه فضای ان.آی.سی.یو به 600 متر رسیده و همچنین کلینیک ویژه به 1800 متر خواهد رسید که 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی با بیان اینکه کلینیک فوق تخصصی به فضای دیگری منتقل می‌شود افزود: کار تخریب اورژانس از روز جمعه شروع شده است و کل فضا در اختیار پیمانکار قرار گرفته و کلنیک فوق تخصصی موقتا به فضای دیگری منتقل می‌شود.

رئیس بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند با بیان اینکه طرح توسعه و فضای فیزیکی اورژانس ولی‌عصر(عج) در دستور کار معاونت بهداشت قرار گرفته است بیان کرد: امیدواریم به آرزوی چندین ساله خود دست پیدا کنیم.

وی تصریح کرد: در بیمارستان شیفت صبح فضای آموزشی انجام می‌شود و در شیفت عصر نیز عمده خدمات بیمارستان ولی‌عصر(عج) در کلینیک امام رضا(ع) انجام خواهد شد و از مردم می‌خواهیم برای خدمات سرپایی به بیمارستان امام رضا(ع) مراجعه کنند و محدودیت‌های بیمارستان ولی‌عصر(عج) را تا اتمام کار بپذیرند تا ما با آرامش کافی کار اورژانس را به پایان برسانیم.

رئیس بیمارستان ولی‌عصر(عج) بیرجند یادآور شد: در فضای اورژانس بیمارستان ولی‌عصر(عج) اورژانس کودک را نیز خواهیم داشت و در مدت 4 ماه باید کار پروژه به اتمام برسد و این کار با ریسک بالایی روبرو خواهد بود.

وی اظهار داشت: همچنین بخش عفونی و چشم و اطفال به دلیل جابه‌جا نشدن دستگاه‌ها در شیفت عصر بیمارستان انجام خواهد شد و بقیه متخصصین که نیاز به دستگاه‌های پیشرفته ندارند به بیمارستان امام رضا(ع) منتقل خواهند شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده