ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

فضای رسانه‌ای فضای اخلاق و رسانه‌شناسی باشد

حسین انتظامی معاون مطبوعاتی ارشاد معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد گفت: در میثاق حرفه‌ای باید به جزئیات پرداخته شود و از عبارات کلی فاصله بگیریم و امید است فضای رسانه‌ای فضای اخلاقی و رسانه‌شناسی باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسین انتظامی ظهر امروز در مراسم نکوداشت پروفسور معتمدنژاد و همچنین اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌ها و تجلیل از روابط عمومی‌های بر‌تر خراسان جنوبی با اشاره به اینکه شخصیت پروفسور معتمد‌نژاد همیشه زنده است اظهار داشت: توسعه کشور جز در سایه توسعه مناطق نیست.

وی با اشاره به اینکه وقتی افراد در مسیر برنامه ریزی هستند با توجه به فرهنگ آن کشور برنامه‌ریزی می‌کنند افزود: سیاستی که وزارت ارشاد دارد توجه به توانایی‌ها و توانمندی استان‌ها بوده است.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد بیان کرد: قبلا این جشنواره به صورت ظرفیت مرکز اجرا می‌شد تا سطح نوآوری بالا‌تر رفته و گله گذاری نباشد به نوعی به نیروهای فرهنگی خانه‌های مطبوعات و تشکلات صنفی بی‌اعتنایی می‌شد.

انتظامی تصریح کرد: در توسعه فرهنگی استان سیاست‌ها اکنون، آموزش برای خانه‌های مطبوعات است تا از طریق آن‌ها دوره‌هایی برای کار آمدی و توانمندی برگزار و از ظرفیت استان نیز استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر به دنبال اجرای شعار توسعه هستیم باید در حوزه زیر ساخت‌ها برای 10 استان از جمله خراسان جنوبی رایانه‌ها سه برابر باشد.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد یادآور شد: یکی از تأکیدات و دغدغه‌های پروفسور معتمد‌نژاد استقلال حرفه‌ای روزنامه‌نگاران است که با کمک به یکدیگر به این امر تحقق بخشند.

انتظامی با اشاره به قانونی که بین مطبوعات و روابط رسانه‌ها حاکمیت دارد، اظهار داشت: قانون رابطه رسانه و روزنامه نگاران با حاکمیت و رابطه روزنامه نگار با رسانه و روزنامه نگار با روزنامه نگار رابطه حاکمیت است.

وی با توجه به تجربیات معتمد‌نژاد افزود: باید به شورا‌های مطبوعات برگردیم و رسانه و کارهای حرفه‌ای و روشمند از داخل صنوف مطبوعاتی برخواسته و تصمیم گرفته شود.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد بیان کرد: یکی دیگر از آسیب‌های صنف ما این است که افرادی خود را روزنامه نگار می‌دانند اما روزنامه نگار نیستند و آموزش لازم را ندارند.

انتظامی با بیان اینکه دولت صلاحیت رسیدگی به صنوف را باید به خودشان بسپارد تصریح کرد: با همت اهالی رسانه این صنف شکل گرفته و برای این مجموعه خودشان تصمیم گرفته و آموزش‌های لازم را در زمینه رسانه مطبوعات بدهند.

وی با اشاره به اینکه وظیفه دولت آمادگی و عقب نشینی به نفع صنوف است، افزود: یکی از گمشده‌های ما اخلاق حرفه‌ای است زیرا آموزش‌های لازم داده نشده و همت عمومی نداریم و به جزئیات پرداخته نمی‌شود.

معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر ارشاد گفت: در میثاق حرفه‌ای باید به جزئیات پرداخته شود و از عبارات کلی فاصله بگیریم و امیدواریم فضای رسانه‌ای فضای اخلاقی و رسانه‌شناسی باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده