ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اگر امت اسلامی واحد شود، فلسطین خود به خود آزاد می‌شود

آیت الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: اگر امت اسلامی واحد شود، فلسطین خود به خود آزاد خواهد شد و این مطلب یک شعار و تخیل نیست.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در همایش «انتفاضه، پلی برای بازگشت» طی سخنانی بر لزوم پشتیبانی از مقاومت اسلامی تاکید کرد و مخالف با آن را حضور در جبهه نفاق دانست.

وی سالزور نکبت و سالروز به رسمیت شناخته شدن رژیم منحوس صهیونیستی از سوی سازمان ملل را به بشریت تسلیت گفت و ادامه داد: در عین حال، انتفاضه بزرگ الاقصی را به همه بشریت تبریک می گویم.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ضمن معرفی جریان نفاق، اظهار داشت: برخی جریان های جهان اسلام رسما از رژیم صهیونیستی حمایت و با جمهوری اسلامی ایران مخالفت می کنند اینها همان جریان نفاق در جهان اسلام محسوب می شوند.

اراکی با تاکید بر لزوم تشکیل امت واحد اسلامی، خاطرنشان کرد: اگر امت اسلامی واحد شود، فلسطین خود به خود آزاد خواهد شد و این مطلب یک شعار و تخیل نیست. بلکه مبتنی بر یک جامعه شناسی دقیق قرآنی و مبتنی بر سنت هایی است که قرآن کریم آن را در سنت عزت و ذلت ملت ها و در جریان شکست و پیروزی ملت ها مطرح می کند.

وی با اشاره به وجود مجموعه کامل از سنت های اجتماعی در قرآن کریم، گفت: بخش عظیمی از سنت اجتماعی قرآن کریم پیرامون سنت های مربوط به شکست و پیروزی ملت هاست.

آیت الله اراکی با اشاره به آیه هشتم در سوره مبارکه منافقون، اظهار داشت: خداوند در این آیه تاکید می فرماید که عزت از آن خدا و از آن پیامبر او و از آن مؤمنان است امام این منافقین نمی دانند. به این ترتیب می توان گفت که این آیه تنها یک حکم قرآنی، الهی و تشریحی نیست؛ بلکه تدوینی از یک واقعیت تکوینی است و اشاره به یک سنت دارد که این سنت، سنت پیمان میان ایمان و عزت را تبیین می کند.

وی نهاد جامعه اسلامی را نهادی عزت پرور معرفی کرد و افزود: نهادی است که اگر دست آن بریده شود یا پای آن قطع شود و یا حتی بخشی از این جامعه به ذلت کشیده شود اما نهاد این جامعه هرگز زیر بار ذلت نخواهد رفت و همواره در این جامعه روح عزت زنده می ماند تا آنگاه که بتواند بر دشمن به طور کامل پیروز شود.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب تصریح کرد: روح پیروزی طلبی، عزت طلبی و ذلت ستیزی در جامعه اسلامی برای همیشه زنده خواهد ماند و این از طبیعت جامعه اسلامی است.

وی افزود: بر اساس تعالیم اسلامی، روحی در درون جامعه اسلامی جریان دارد  و آن روح محمد(ص) است و به همین دلیل در منابع دینی ما به رسول الله (ص) مقام ابوّت برای مسلمین داده شده است.

آیت الله اراکی با بیان اینکه در نبرد اراده ها، قانون این است که اراده محکم تر و مقاوم تر پیروز شود، اظهار داشت: جبهه ای پیروز است که قدرت تحمل، صبر و پایداری بیشتری داشته باشد نه آن جبهه ای که امکانات و تعداد بیشتری دارد.

وی با اشاره به اینکه در مقاومت راز پیروزی نهفته است، گفت: دو جبهه اسلام حقیقی و جبهه نفاق در مقابل هم قرار گرفته اند و کسانی که در کنار آرمان نبوی هستند، حامی جریان مقاومت و دیگر کسانی که به روی این گروه شمشیر کشیده اند جبهه ای هستند که در مقابل پیامبر اکرم(ص) ایستاده اند.

آیت الله اراکی با بیان اینکه اگر کسی در جهان اسلام از مقاومت پشتیبانی نکند در جبهه نفاق قرار دارد، تأکید کرد: امروز برخی جریان های جهان اسلام رسما از رژیم صهیونیستی حمایت و با جمهوری اسلامی ایران مخالفت می کنند اینها همان جریان نفاق در جهان اسلام هستند.

وی با بیان اینکه بهتر است بگوییم راه حل مشکلات جامعه اسلامی در فلسطین است، اظهار داشت: این فلسطین است که اراده های جامعه اسلامی را به هم پیوند می دهد و جامعه اخوت اسلامی ایجاد می‌کند؛ بنابراین می توانیم بازگشت به هویت رسول الله(ص) را از فلسطین آغاز کنیم.

آیت الله اراکی با تاکید بر اینکه  اگر به وحدت اسلامی برگردیم عزت نیز بر می گردد، یادآوری کرد: امروز هر اتفاقی که در جهان اسلام می افتد رژیم صهیونیستی در پشت این اتفاقات قرار دارد.

وی اظهار داشت: جریان نفاق، بیماری جدیدی در جامعه اسلامی نیست و صدها سال است که درگیر این بیماری هستیم؛ مشکل این است که این عفونت امروزه سرباز کرده است و اگر داعش و جریان های افراطی شکل گرفته است در واقع همان دمل های چرکینی است که جامعه اسلامی را رنج می دهد.

لازم به توضیح است که همایش «انتفاضه پلی برای بازگشت» با حضور آیت الله محسن اراکی دبیر کل مجمع جهانی تقریب، خالد قدومی نماینده جنبش مقاومت اسلامی حماس در ایران و ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در ایران برگزار شد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-فرهنگی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X