ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اعلام آمادگی یونیدو برای گسترش همکاری های زیست محیطی با ایران

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی این سازمان در نشست مشترک با مدیران یونیدو با اشاره به همکاری های صورت گرفته با سازمان توسعه صنعتی ملل متحد (UNIDO) در سال های گذشته، گفت: همکاری برای اجرای برنامه های پروتکل مونترال و موضوع صنعت سبز از جمله این همکاری ها است.
همچنین آمیتا میسرا مدیرعامل دفتر منطقه ای آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه صنعتی ملل متحد ضمن تشکر از همکاری های مناسب بین سازمان توسعه صنعت ملل متحد با ج.ا.ایران، خواستار گسترش همکاری ها در زمینه های جدید شد.
ارتقاء و بهبود قوانین و مقررات مرتبط با ارزیابی زیست محیطی، تسهیل مشارکت ایران در پروژه مشترک UNIDO و UNEP تحت عنوان ' کارایی منابع و تولیدات پاک' (RECP) و صنعت سبز از جمله فعالیت هایی است که با همکاری سازمان توسعه صنعتی ملل متحد دنبال می شود.
در این جلسه، همچنین بر اهمیت تقویت همکاری ها در زمینه اجرا اهداف و ماموریت های کنوانسیون های بازل، استکهلم، روتردام، جیوه و نیز پروژه POPS تاکید شد.
پس از بحث و بررسی های صورت گرفته از سوی حاضران در جلسه، مقرر شد پسماند و مدیریت صحیح آن، همچنین تحلیل جامع اثرات زیست محیطی در بخش صنعت در همکاری با UNIDO پیگیری شود و در همین راستا کارگروه مشترکی میان معاونت محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان توسعه صنعتی ملل متحد شکل گیرد.
علمی 9014**1440

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-علمی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده