ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشاورزی و شیلات دو بخش پر اهمیت در اقتصاد شهرستان سلسله هستند

قدرت الله فلاح نژاد روز دوشنبه در جمع سرمایه گذاران حوزه شیلات افزود: در راستای تحقق اهداف شعار سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با حمایت از پرورش دهندگان ماهی و با بهره برداری از مزارع در حال ساخت به خصوص مجتمع شیلات دوآب، میزان تولید ماهی در شهرستان به بیش از چهار هزار و 750 تن خواهد رسید.
وی اظهار داشت: بخش کشاورزی و شیلات از بخش های پر اهمیت در اقتصاد شهرستان سلسله هستند که از مزیت نسبی برخورداند و سرمایه گذاری در این بخش ها به بهبود وضعیت اشتغال و رفاه مردم منجر خواهد شد.
فرماندار سلسله تصریح کرد: با زمینه هایی که مدیریت ارشد استان فراهم کرده میل به سرمایه گذاری در بخش های مختلف به خصوص بخش کشاورزی در استان افزایش یافته و در شهرستان سلسله نیز با توجه به پتانسیل های موجود و آب و هوای مناسب برای آبزی پروری، از تمامی سرمایه گذاران در همه زمینه ها به خصوص در بحث آبزی پروری استقبال می شود.
فلاح نژاد با تاکید بر اینکه قبل از شروع هر کاری می بایست تمام جوانب در نظر گرفته شود خاطرنشان کرد: در مجموعه شهرستان هر نوع حمایتی که در این خصوص نیاز باشد صورت گرفته و تمامی مدیران دستگاه های اجرایی موظف به هرگونه همکاری لازم در این حوزه خواهند بود.
وی مدیریت واحد مجموعه های پرورش ماهی را یکی از راهکارهای مدیریت درست در این حوزه عنوان نمود و رفع مشکل پرورش ماهی دوآب را در گرو همکاری دستگاه ها و اقدامات کارشناسی شده و سنجیده دانست.
مجتمع شیلات دوآب با ظرفیت تولید یک هزار و 400 تن ماهی سردآبی، بزرگترین طرح شیلاتی در شهرستان سلسله است که به صورت 70 مزرعه 20 تنی در زمینی به مساحت هفت هکتار احداث شده است، با بهره برداری از این پروژه، میزان تولید ماهی سردآبی در سلسله، ازسه هزار 350 تن به چهار هزار و 750 تن افزایش می یابد و همچنین زمینه اشتغال 150 نفر به صورت مستقیم و 300 نفر به صورت غیر مستقیم فراهم می شود.
شهرستان سلسله با 75هزار نفر جمعیت یکی از شهرستانهای استان لرستان است که مرکز آن شهر الشتر است.
این شهرستان از شمال به شهرستان دلفان، از جنوب به شهرستان خرم آباد و از شرق به شهرستان بروجرد محدود است.
7265/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده