ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خط ریلی قزوین - رشت تاپایان امسال به بهره برداری می رسد

علی خدایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طول مسیر ریلی قزوین - رشت 164 کیلومتر بوده که از این مقدار ریل گذاری 58 کیلومتر به پایان رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: درزمان حاضر این پروژه فعال و 93 درصد از این مسیر، زیرسازی شده است.
مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: سیاست و برنامه ریزی راه آهن در خصوص پروژه مسیر ریلی قزوین - رشت بهره برداری آن تا پایان سالجاری است.
خدایی تاکید کرد: به طور میانگین احداث هر کیلومتر خط ریلی نیازمند 27 میلیارد ریال اعتبار است.
وی یادآورشد: این هزینه به غیر از هزینه‌های ساختمان سازی، ایستگاه‌ها و سالن‌ مسافری است.
مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: تا دو ماه آینده کلنگ دوخطه کردن مسیر ریلی قزوین - زنجان به زمین زده می شود و ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه زنجان نیز بهره برداری خواهد شد.
خدایی اظهارکرد: هر روز 16 رام قطار در مسیر راه آهن منطقه شمالغرب برای جابجایی مسافران این منطقه در تردد است.
حوزه استحفاظی راه آهن منطقه شمالغرب کشور از کیلومتر 124 محور تهران - آذربایجان، از ورودی ایستگاه کهن دژ در استان قزوین شروع و در خروجی مهاباد در کیلومتر 693محور آذربایجان غربی به پایان می رسد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسافران مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان، میانه، هشترود، خداجو، مراغه، ملکان، بناب، میاندوآب و مهاباد را پوشش می دهد.
این اداره کل 601 کیلومتر خطوط اصلی و 143 کیلومتر خطوط فرعی 'صنعتی، تجاری و ریلی' دارد.
با بهره برداری از مسیر ریلی قزوین - رشت این مسیر نیز به خطوط ریلی اصلی راه آهن منطقه شمالغرب کشور اضافه خواهد شد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات جغرافیایی کشور تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل شش استان در ارتباط است.
7325/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X