خط ریلی قزوین - رشت تاپایان امسال به بهره برداری می رسد

علی خدایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طول مسیر ریلی قزوین - رشت 164 کیلومتر بوده که از این مقدار ریل گذاری 58 کیلومتر به پایان رسیده است.
وی خاطرنشان کرد: درزمان حاضر این پروژه فعال و 93 درصد از این مسیر، زیرسازی شده است.
مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: سیاست و برنامه ریزی راه آهن در خصوص پروژه مسیر ریلی قزوین - رشت بهره برداری آن تا پایان سالجاری است.
خدایی تاکید کرد: به طور میانگین احداث هر کیلومتر خط ریلی نیازمند 27 میلیارد ریال اعتبار است.
وی یادآورشد: این هزینه به غیر از هزینه‌های ساختمان سازی، ایستگاه‌ها و سالن‌ مسافری است.
مدیرکل راه آهن منطقه شمالغرب کشور گفت: تا دو ماه آینده کلنگ دوخطه کردن مسیر ریلی قزوین - زنجان به زمین زده می شود و ساختمان جدید سالن مسافری ایستگاه زنجان نیز بهره برداری خواهد شد.
خدایی اظهارکرد: هر روز 16 رام قطار در مسیر راه آهن منطقه شمالغرب برای جابجایی مسافران این منطقه در تردد است.
حوزه استحفاظی راه آهن منطقه شمالغرب کشور از کیلومتر 124 محور تهران - آذربایجان، از ورودی ایستگاه کهن دژ در استان قزوین شروع و در خروجی مهاباد در کیلومتر 693محور آذربایجان غربی به پایان می رسد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور مسافران مسیرهای قزوین، تاکستان، ابهر، خرمدره، زنجان، میانه، هشترود، خداجو، مراغه، ملکان، بناب، میاندوآب و مهاباد را پوشش می دهد.
این اداره کل 601 کیلومتر خطوط اصلی و 143 کیلومتر خطوط فرعی 'صنعتی، تجاری و ریلی' دارد.
با بهره برداری از مسیر ریلی قزوین - رشت این مسیر نیز به خطوط ریلی اصلی راه آهن منطقه شمالغرب کشور اضافه خواهد شد.
راه آهن منطقه شمالغرب کشور از تقسیمات جغرافیایی کشور تبعیت نمی کند و راه آهن این منطقه در حوزه کاری و شبکه ریلی با حداقل شش استان در ارتباط است.
7325/6085

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خط ریلی قزوین - رشت تاپایان امسال به بهره برداری می رسد» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X