ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

با تلگرام جدید آشنا شوید

قابلیت های جدید تلگرام : ویرایش پیغام های اشتباه در گروه و کانال ها ، ارسال پیغام خاموش و امضای مدیر کانال فرآوری: مصطفی ستوده بخش دانش و زندگی تبیان تلگرام

تلگرام با 400 میلیون کاربر فعال در ماه با سرعت بسیار زیادی در حال رشد است و هر ماه قابلیت های بسیار کاربردی در آپدیت های خود ارائه میدهد ، در جدیدترین آپدیت تلگرام قابلیت های بسیار خوبی نظیر امکان ویرایش متن پست و پیغام های ارسال شده اشتباه در کانال و سوپر گرو ها ، تعیین امضا توسط ادمین کانال برای پست ها ، لینک ثابت پست کانال و.. اضافه شده است که در ادامه شما را با نحوه کار این قابلیت ها آشنا خواهیم کرد.
در جدیدترین آپدیت تلگرام چند قابلیت بسیار خوب برای نسخه موبایل معرفی شد که احتمالا در آینده برای نسخه کامپیتور نیز در دسترس خواهد بود در ادامه کاربردی ترین قابلیت های معرفی شده را بررسی و طریقه کار با آنها را آموزش میدهیم.

ویرایش متن پست و پیغام های ارسال شده در کانال و سوپر گروه های تلگرام

آخرین ویژگی معرفی شده برای مدیران کانال ها بسیار مفید است چرا که میتوانند از طریق آن برخی از پست های خود را بی صدا و نویفیکیشن برای کاربران ارسال کنند

یکی از بهترین قابلیت های اضافه شده به تلگرام امکان ویرایش متن پست های کانال و سوپر گروه ها است ، شما توسط این قابلیت در صورتی که متن اشتباهی را پست کنید میتوانید آن را مجددا ویرایش و اصلاح کنید.توجه داشته باشید ویرایش متن برای پست هایی که متن در زیر ژس (با استفاده از کپشن) قرار میدهید و پست های قدیمی و گروه های معمولی فعلا فعال نیست.

ویرایش متن پست های ارسال شده در کانال و سوپر گروه های تلگرام

برای اینکار بر روی متن مورد نظر یکبار تپ کنید (در آیفون دوبار) و گزینه Edit را انتخاب کنید. سپس متن خود را ویرایش و بر وری تیک بالای صفحه تپ کنید.

آموزش اضافه کردن امضا (نام ادمین ) مدیر های کانال به پست تلگرام

قابلیت بعدی امضای ادمین نام دارد و فعلا مخصوص کانال ها است. توسط این قابلیت نام ادمین های کانال در زیر پست های ارسال شده نمایش داده می شود .برای انجام این کار، ابتدا بر روی اسم کانال تپ کنید و سپس از سه نقطه بالای صفحه گزینه Edit را انتخاب کنید و در بخش بعد اسلاید Sign Message را روشن کنید. در صورت فعال شدن این قابلیت در کنار آیکن چشم مشاهده تعداد نمایش پست نام ادمین نیز نمایش داده میشود.

آموزش بدست آوردن و به اشتراک گزاری لینک پست های کانال تلگرام

قابلیت بسیار کاربردی دیگر اضافه شدن لینک منحصر به فرد برای به اشتراک گذاری یک پست خاص از کانال تلگرام است ، قابلیتی که تلگرام را بسیار اجتماعی تر و شببیه شبکه هایی نظیر فیس بوک ، تویتر و.. میکند.
برای انجام اینکار فقط کافیست بر روی فلش جلوی پست ها تپ کنید و سپس گزینه Copy Link یا Copy Share link را انتخاب کنید. لینک تولید شده و در حافظه کلیپبورد گوشی شما ذخیره میشود و چیزی شبیه به https://telegram.me/anzalweb/86 خواهد بود

آموزش ارسال یپغام های خاموش و بدون اخظار در کانال تلگرام

آخرین ویژگی معرفی شده برای مدیران کانال ها بسیار مفید است چرا که میتوانند از طریق آن برخی از پست های خود را بی صدا و نویفیکیشن برای کاربران ارسال کنند. اینکار برای زمان هایی که احتمال دارد کاربر شما در حال استراحت کردن باشد و نمیخواهید با پیغام دریافت پیام مزاحم وقت او شوید بسیار کابردی است. تلگرام برای انجام اینکار یک آیکن جدید با شکل زنگ در فیلد ارسال پست کانال تلگرام اضافه کرده است که اگر قبل از ارسال بر روی آن تپ کنید پست شما در حالت بی صدا و بدون هیچگونه پیغام دریافت برای کاربران نمایش داده میشود.
توجه داشته باشید بعد از ارسال پست دیگر راهی برای تغییر این گزینه و صدا دار کردن پست مورد نظر وجود ندارد.
علاوه بر امکانات بالا قابلیت به اشتراک گذاری پست های منتشر شده توسط ربات ها و پیشنمایش استیکرهای تلگرام نیز در این آپدیت به تلگرام اضافه شده اند که میتوانید از آنها نیز استفاده کنید.

تلگرام

قابلیت هایی که تلگرام را از رقیبان خود متمایز می کند ایجاد گروه

همان طور که از اسمش پیداست برای درست کردن گروه از این گزینه استفاده می شود. این ویژگی یکی از اولین امکاناتی بود که طرفداران وایبر و واتس اپ را به تلگرام کشاند. واتس اپ هم همین قابلیت را داشت، اما رابط کاربری اش سخت تر بود و در آن ادمین نقش بی بدیلی داشت. نمونه اش هم اینکه فقط ادمین گروه می توانست فردی را آن هم به شرط داشتن شماره او، به گروه اضافه کند. تلگرام اما این قابلیت را توسعه داد. هر گروه تلگرامی می تواند چند ادمین داشته باشد. این ادمین ها برای دعوت افراد به گروه می توانند فقط با ایجاد لینک گروه، آن را در اختیار تعداد بیشتری از افراد، چه در لیست مخاطبان چه در گروه های دیگر بگذارند. تلگرام در نسخه جدیدش، پا را فراتر گذشته و ظرفیت گروه ها را از 200 نفر به هزار نفر افزایش داد.

چت حفاظت شده

دومین ویژگی منحصر به فرد تلگرام، قابلیت چت محافظت شده است که با نام «New Secret Chat» معرفی شده است. با این ویژگی می توانید با مخاطب مورد نظرتان به صورت کاملا خصوصی و رمزنگاری شده گفت و گو کنید. فرق این چت با چت معمولی این است که در سکرت چت، باید یک فضای چت را با مخاطب دیگر ایجاد کنید و منتظر تایید او شوید تا امکان چت برقرار شود. دیگر تفاوت های این فضای گفت و گو با چت معمولی، این است که فوروارد یا کپی پیام ها در آن امکان پذیر نیست.
اگر خیلی کارتان گیر است و حتما باید از آن صفحه یک کپی داشته باشید تا به موقعش به صورت فرد مورد نظر بکوبید، تنها راه حلتان گرفتن اسکرین شات از صفحه سکرت چت است، البته تلگرام فکر اینجا را هم کرده است و به محض اینکه یکی از طرفین از صفحه گفت و گویشان اسکرین شات بگرید، پیام اطلاعیه ای برای طرف دیگر ارسال خواهد شد. پیغام های سرکت چت بعد از گذشت مدتی کلا پاک می شوند و اگر تا قبل از این زمان هر کدام از طرفین پیام ها را پاک کند از گوشی طرف مقابل هم آن پیام دیلیت خواهد شد.

لیست پخش

این ویژگی هم از آن چیزهایی بود که در خارج کردن واتس اپ و وایبر از دور رقابت نقش اصلی را داشت. با این ویژگی هر کس می تواند بدون آنکه شماره طرف مقابل را داشته باشد، با استفاده از Username فرد دیگر را به گفت و گو دعوت کند یا او را به گروهی اضافه کند

اگر شما هم از گروه بازهای تلگرامی باشید، حتما به این موضوع رسیده اید که چندین و چند پادشاه در یک اقلیم نگنجند. این موضوع و مسائلی که در گروه ها ایجاد شد، پای یک ویژگی دیگر را به تلگرام باز کرد. قابلیتی به نام «New Broadcast List» که مدل کوچک شده گروه است و این امکان را می دهد که یک پیام را برای افراد خاصی مثل همکلاسی ها، همکارها یا افرادی از فامیل بفرستید. البته استقبال از این امکان به قدری پایین بود که در نسخه جدید تلگرام، دیگر خبری از آن نیست.

افزودن کانال

از دو نسخه قبل بود که تلگرام قابلیت جدیدی را با نام کانال به پیام رسانش اضافه کرد؛ قابلیتی که خیلی زود جای خودش را بین کاربرها پیدا کرد و به شدت محبوب شد. کانال که به نوعی جایگزین Broadcast List شد، به کاربر این امکان را می دهد که مطالب را برای جمعیتی بسیار وسیع تر ارسال کند. کانال، جایگزین پیج های فیس بوکی و اینستاگرامی هم هست. با این تفاوت که در کانال، امکان ارتباط مخاطبان با ادمین وجود ندارد.
کانال ویژگی های خاص دیگری هم دارد. یکی اینکه هر کانال یک لینک اینترنتی دارد که دسترسی به آن را سریع تر می کند. افزونه جدید هم به پیام های تلگرامی مختص کانال ها اضافه شده و آن هم شمارشگر تعداد بازدید هر پست است. دیگر ویژگی جالب کانال، این است که تمام مطالب کانال، روی یک سرور جدا ذخیره می شوند و در گوشی کاربرها فقط آن اطلاعات به نمایش در می آید؛ یعنی تا قبل از دانلود، هیچ کدام از پست ها روی حافظه گوشی ذخیره نمی شود.

نام کاربری

این ویژگی هم از آن چیزهایی بود که در خارج کردن واتس اپ و وایبر از دور رقابت نقش اصلی را داشت. با این ویژگی هر کس می تواند بدون آنکه شماره طرف مقابل را داشته باشد، با استفاده از Username فرد دیگر را به گفت و گو دعوت کند یا او را به گروهی اضافه کند. نام کاربری کلمه ای حداقل پنج حرف است که پایین نام پروفایل نمایش داده می شود و می تواند مجموعه ای از حروف انگلیسی یا فارسی و اعداد باشد.


منبع: انزل وب / نمناک

[ منبع این خبر سایت تبیان-دانش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تبیان-دانش منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X