ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مبانی تغذیه دینی و رویکرد آن در اصلاح سبک زندگی

روزی حلال سیب یک دانشجوی دکترای طب سنتی مبانی تغذیه دینی و رویکرد آن در اصلاح سبک زندگی را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, مهدی زروندی درباره مبانی تغذیه دینی و رویکرد آن در اصلاح سبک زندگی, اظهار داشت: تغذیه دینی به مفهوم بهره گیری از منابع دینی ( یعنی عقل و نقل) در امر تغذیه جسمانی و روحانی است؛ به طوری که شرایط دسترسی به حیات طیبه انسانی را فراهم یا تسهیل کند.

به گفته وی منشاء این اصطلاح را باید در کلام وحیانی « ولینظر الانسان علی طعامه» (پس انسان, باید به خوراک خود بنگرد)، جست و جو کرد.

این دانشجوی دکترای طب سنتی افزود: چرا که تاکید بر اندیشیدن، نظریه پردازی در ابعاد مختلف امر تغذیه و تاثیر کلیدی آن در سلامت جسمی و روحی پیام اصلی این آیه است,البته، تغذیه روحانی شرایط خاص خود را دارد.

زروندی عنوان کرد: از اصول و مبنا، به رویکرد تغذیه دینی در اصلاح سبک زندگی می‌توان به ضرورت تغذیه دینی و آثار آن در حیات طیبه انسانی, سبک تغذیه دینی (توجه به بهداشت مواد غذایی، کم و کیفی و آداب استفاده از مواد غذایی، فرهنگ سپاسگزاری از منعم و...), الگوی کلی طبقه بندی مواد غذایی در تغذیه دینی ( طیب و حلال در مقابل خبیث و حرام), تغذیه دینی در شرایط خاص (بارداری و شیردهی، روزه داری، شرایط اضطراری و بحران‌ها، بیماری‌ها و...) و احکام فقهی در تغذیه دینی اشاره کرد.

وی یاداور شد: به نظر می‌رسد به کارگیری تعالیم دینی در امر تغذیه با رویکرد عقلی و نقلی و فرهنگ سازی آن به طریق مختلف، بتواند به عنوان الگویی کارآمد و مفید در اصلاح سبک زندگی در این زمینه می‌تواند, باشد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X