ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مرکل همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را کاملا غیرضروری خواند

به گزارش روز یکشنبه روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، صدر اعظم آلمان که می گوید، کامرون فقط به دلیل تسکین اعضای اروپاستیز حزب محافظه کار با برگزاری همه پرسی ماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موافقت کرده است، افزود: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا (برگزیت) «در نهایت فاجعه ای» برای اتحادیه اروپا خواهد بود و وی آماده است در صورت لزوم از کارزار کامرون (برای ماندن در این اتحادیه) حمایت کند.
یکی منبع در دولت آلمان نیز به روزنامه ساندی تایمز انگلیس گفت: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا خطری کاملا غیر ضروری است و در خواست برای خروج این کشور، بیش از نگرانی ها درباره منافع شهروندان انگلیسی ریشه در سیاست های حزبی دارد.
حامیان کمپین ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا هشدار داده اند که برگزیت فاقد تاثیرات دلخواه است، زیرا به نظر می رسد رهبران اتحادیه اروپا، بیش از شهروندان انگلیسی به منافع خود می اندیشند.
به گفته آنها، در ماه ژوئن (تیر) همزمان با برگزاری همه پرسی خروج یا ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا همه چشم ها به این کشور خواهد بود. با توجه به چالش بزرگی که اروپا اکنون با آن مواجه است، بی ثباتی بیشتر ناشی از این امر خواسته هیچ کس نیست.
مرکل به کامرون گفته است که در نشست سران اروپا در هانوفر در ماه گذشته، خود را برای حمایت از موضع «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا درباره حمایت از ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا آماده کرده بود.
یکی از منابع کارزار حامیان ادامه عضویت انگلیس در اتحادیه اروپا گفت: رای دهندگان تصور می کنند رهبران اتحادیه اروپا به خاطر منافع مردم، از انگلیس می خواهند در این اتحادیه بماند اما در واقع ماندن انگلیس منافع آنها (رهبران اروپا) را تامین می کند.
خیابان داونینگ (اقامتگاه نخست وزیر انگلیس) از رهبران اتحادیه اروپا در بروکسل خواسته است در شش هفته باقی مانده تا برگزاری همه پرسی از «مشکل آفرینی» جلوگیری کنند.
رای گیری خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در شرایطی که اروپا با چالش بحران پناهجویان در خاورمیانه مواجه است، مساله ای مخرب قلمداد می شود.
بسیاری از رهبران جهان در مواضع علنی خود از کارزار کامرون حمایت کرده اند.
اوباما به انگلیسی ها هشدار داده است که خروج این کشور از اتحادیه اروپا این کشور را در ته صف روابط تجاری با آمریکا قرار خواهد داد.
«فرانسوا اولاند» رئیس جمهوری فرانسه نیز درباره تبعات خروج انگلیس از اتحادیه اروپا برای کنترل هجوم پناهجویان هشدار داده است.
اروپام**9158**1479

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-بین الملل منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده